V Prahe sa otvorí prvý Apple Shop, nemýľte si ho však s oficiálnym Apple Store

Médiá včera obletela správa spoločnosti Alza o tom, že tento piatok, 27.6., otvára v Prahe svoj prvý Apple Shop. Tlačová správa bola napísaná rafinovane. Skutočne ide o prvý Apple Shop spoločnosti Alza. Ako však správne podotkli stránky SuperApple.cz Apple Shop si netreba zamieňať s Apple Store, teda s oficiálnymi kamennými predajňami, ktoré nájdeme v zahraničných metropolách. Naopak, Apple Shop je na pomyselnom rebríčku ešte nižšie ako Apple Premium Reseller.

Zdroj: Reklamné materiály Alza.czEkosystém Apple obchodov je nasledovný: originálny Apple Store → Apple Premium Reseller → Apple Shop → Apple Authorized Reseller a Authorized Retailer. Pod označením Apple Shop sa ukrývajú samostatné stánky s dizajnom Apple, ktoré sa však nachádzajú v priestoroch iných predajní. Ak si však prezriete oficiálnych zoznam predajných miest Apple v ČR, zistíte, že nejde ani o prvý Apple Shop v ČR. Apple Shop sa už nachádza napríklad v Datarte alebo Electroworlde v Prahe. V Českej republike je už taktiež sprístupnený aj oficiálny Apple Online Store.

Apple Shop definícia
komentáre
 1. Ano, od Alzy to bylo ubohé a trapné matení čtenářů. Je pravda, že pozornost médií a lidí si získali, což nepochybně bylo cílem, nicméně (jak kdosi podotkl), bude-li mít Apple Shop (čili store-within-a-store) podobu dvou stolků a několika “jablek” na nich, bude to pro Alzu leda tak velká a zasloužená ostuda.

  0
  0
 2. No pokial ma pamat neklame tak Nay ma v 1 svojom obchode Apple Shop, teda par stolikov a na nich produkty Apple, rozmiestnenie produktov muselo byt odsuhlasene z Madarska, kde ma Apple najblizsich ludi.

  Dobrý blud.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.