Tim Cook sa v liste na podporu rovnosti priznal k tomu, že je homosexuál

Tim Cook, riaditeľ Apple, sa v otvorenom liste adresovanom Bloomberg Businessweek, priznal, že je homosexuál. V liste vyjadril podporu rovnosti medzi ľuďmi, bez rozdielu pohlavia, rasy či sexuálnej orientácie. Apple už dlhodobo vyjadruje podporu rovnosti svojich zamestnancov a odsudzuje akúkoľvek diskrimináciu. Táto verejná podpora je dôležitá najmä kvôli zákonom týkajúcim sa diskriminácie na pracoviskách či homosexuálnych zväzkov. Apple sa snaží podporovať rozmanitosť svojich zamestnancov a ochranu ich ľudských práv. Štandardy zavádzané novými súvisiacimi zákonmi spĺňa už v predstihu a v širšom rozsahu. Tim Cook o svojej sexuálnej orientácii doposiaľ nikdy verejne nehovoril. Teraz túto hranicu prekročil a potvrdil, že je na to, že je gay, hrdý, a považuje to za najväčší dar od Boha.

Podľa komentára Bloombergu nie je za načasovaním tohto priznania žiadna konkrétna udalosť. Tim Cook si skôr uvedomuje svoje postavenie a vplyv, ktorý vďaka Apple má, a preto považuje za svoju zodpovednosť viesť verejnosť k rovnosti a akceptovaniu ostatných.

komentárov
  1. Tak teď už chápu, když někdo píše, že mu celý Apple v poslední době připadá nějak gay.

    Na druhou stranu, podle toho, co je v článku napsané, byl gay už v době, kdy to ještě nebylo v módě.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.