Tim Cook sa v liste na podporu rovnosti priznal k tomu, že je homosexuál

Tim Cook, riaditeľ Apple, sa v otvorenom liste adresovanom Bloomberg Businessweek, priznal, že je homosexuál. V liste vyjadril podporu rovnosti medzi ľuďmi, bez rozdielu pohlavia, rasy či sexuálnej orientácie. Apple už dlhodobo vyjadruje podporu rovnosti svojich zamestnancov a odsudzuje akúkoľvek diskrimináciu. Táto verejná podpora je dôležitá najmä kvôli zákonom týkajúcim sa diskriminácie na pracoviskách či homosexuálnych zväzkov. Apple sa snaží podporovať rozmanitosť svojich zamestnancov a ochranu ich ľudských práv. Štandardy zavádzané novými súvisiacimi zákonmi spĺňa už v predstihu a v širšom rozsahu. Tim Cook o svojej sexuálnej orientácii doposiaľ nikdy verejne nehovoril. Teraz túto hranicu prekročil a potvrdil, že je na to, že je gay, hrdý, a považuje to za najväčší dar od Boha.

Podľa komentára Bloombergu nie je za načasovaním tohto priznania žiadna konkrétna udalosť. Tim Cook si skôr uvedomuje svoje postavenie a vplyv, ktorý vďaka Apple má, a preto považuje za svoju zodpovednosť viesť verejnosť k rovnosti a akceptovaniu ostatných.

komentárov
  1. Tak teď už chápu, když někdo píše, že mu celý Apple v poslední době připadá nějak gay.

    Na druhou stranu, podle toho, co je v článku napsané, byl gay už v době, kdy to ještě nebylo v módě.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.