Rooms – nová aplikácia od Facebooku na anonymnú komunikáciu

Facebook sprístupnil prostredníctvom App Store ďalšiu novú aplikáciu – Rooms. Používatelia v nej môžu vytvárať „miestnosti“ určené pre komunikáciu o najrôznejších témach, do ktorých následne môžu pozvať ďalších používateľov. Komunikácia v nich je pri tom anonymná, aplikácia dokonca nevyžaduje ani Facebook účet. Ľudia komunikujúci v miestnostiach zostávajú v anonymite a jedinou identifikáciou sú ich prezývky. Do miestnosti sa dostanete načítaním QR kódu, ktorý môže byť zdieľaný prakticky kdekoľvek a akokoľvek. Správy sú však uchovávané na serveroch Facebooku a ten môže miestnosti, na ktoré bude upozornený, odstrániť. Ide najmä o situácie, keď sú miestnosti zneužité na šikanu, vyhrážanie, obťažovanie a podobne. Miestnosti majú aj svojich moderátorov s možnosťou zablokovať prístup nežiadúcim používateľom. Nechýbajú ani možnosti zdieľania fotografií, videí a poznámok.

Aplikácia Rooms je kompatibilná s iPhonom a môžete si ju stiahnuť zadarmo z App Store.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.