Nová architektúra Intel procesorov by mohla umožniť ešte tenšie MacBooky

Intel predstavil technické detaily novej „tick“ generácie procesorov s označením Broadwell. Nová architektúra vyrábaná na štrnástich nanometroch mala byť pôvodne na trhu už v priebehu tohto roku, no do prvých laptopov sa dostane zrejme až na jeho konci. MacBooky boli nedávno upgradované na novú verziu aktuálnych procesorov Haswell a novej generácie sa zrejme dočkajú až na budúci rok.

Broadwell by mal okrem lepšieho výkonu a významnej úspory energie priniesť aj zníženie nákladov na chladenie, čo v konečnom dôsledku môže znamenať aj ďalší úbytok na hrúbke MacBookov. Aktuálne rady majú v najhrubšom mieste 17 milimetrov v prípade Airu a 18 milimetrov v prípade Pro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.