Konkurencia Beats pracuje na slúchadlách s fitness senzormi

Úspech luxusných dizajnových slúchadiel Beats založených producentom a rapperom Dr. Dre rýchlo prilákal aj množstvo konkurencie, ktorá chcela tiež využiť tento boom. Jedným z konkurentov je aj SMS Audio, ktorého spoluzakladateľom je 50 Cent. SMS Audio teraz odhalili spoluprácu s Intelom, ktorej výsledkom budú biometrické slúchadlá. Slúchadlá budú niesť názov BioSport In-Ear a ich súčasťou budú pokročilé fitness senzory. Budú neustále zapnuté bez potreby batérií, stačí ak budete mať nabitý smartfón. Doňho budú cez pripojený 3,5 mm audio jack odosielané dáta z infračerveného senzora a akcelerometra.

Informácie o vašom pohybe poslúžia aj pri výbere tej správnej hudby na udržanie cieľového srdcového tepu. Umiestnenie senzorov do slúchadiel je tým najlogickejším riešením nakoľko slúchadlá sú už bežnou výbavou väčšiny športovcov pri ich tréningoch a nepotrebujú tak žiadne ďalšie náramky či pásy, ktoré je potrebné nabíjať. Dostupnosť a ceny by mali byť oznámené čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.