iOS 8 možno umožní mať na iPade otvorené aspoň dve aplikácie

Marketingové kampane konkurenčných výrobcov tabletov neustále hľadajú parametre, v ktorých je iPad horší ako ich tablet. Jednou z výčitiek, ktorú často spomína najmä Microsoft, a považuje ju za prekážku v produktivite, je nemožnosť spustiť naraz viac ako jednu aplikáciu. Samozrejme, Surface od Microsoftu to umožňuje, kdežto na iPade sa aplikácie otvárajú na celú obrazovku, a naraz tak môžete pracovať len s tou jednou, ktorá je práve otvorená. Podľa zdrojov stránok 9to5Mac by mal byť tento nedostatok odstránený v iOS 8.

Novinky v oblasti multitaskingu by však v iOS 8 nemali skončiť len pri možnosti otvoriť naraz dve aplikácie na jednej obrazovke. Používatelia totiž budú môcť medzi otvorenými aplikáciami priamo prenášať obsah ako napríklad text či multimédiá. Vývojári budú mať k dispozícii nové nástroje, ktoré im umožnia dizajnovať svoje aplikácie tak, aby vedeli lepšie spolupracovať s ostatnými aplikáciami a zdieľať s nimi obsah.

Akú funkciu by ste v iOS 8 najradšej privítali vy? Chýba vám split-screen multitasking?

komentárov
 1. obcas chyba …pri pisani mailov …
  som zvedavy ci to urobia len pre svoje appky vstavane alebo povolia integraciu aj inych appiek a ci to pojde automaticky alebo bude musiet appka podporovat
  nechame sa prekvapit

  0
  0
 2. iOS 8 by mohlo mat vylepsene notification center a upravitelne comand center – aby som si tam mohol dat to co mi vyhovuje..

  co sa multitaskingu tyka je to uplna zbytocnost, aplikacie su vacsinou upravene na velkost ipadu cize by museli vsetci developeri upravovat aplikacie aby mohli bezat subezne.

  ovela rychlejsie je proste prehadzovat aplikacie 4 prstami…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.