Google predstavil Android Auto, svoju alternatívu ku CarPlay od Apple

Google predstavil na svojej konferencii Google I/O novú platformu pre autá s názvom Android Auto. Cieľom je umožniť prístup k smartfónom s Androidom aj prostredníctvom zabudovaných systémov v autách. Okrem toho ide o odpoveď Google na CarPlay od Apple. Android Auto má používateľom sprístupniť na displejoch áut presne tie aplikácie, ktoré potrebujú. Všetko je možné ovládať hlasom, prostredníctvom Google Now, inteligentného osobného asistenta podobného Siri. Samozrejmosťou je prepojenosť s Google mapami, ktoré poskytnú turn-by-turn navigáciu, a podpora rôznych aplikácií tretích strán.

Android Auto by malo byť k dispozícii v 25 rôznych značkách áut, prvé modely s oficiálnou podporou by mali prísť na americký trh ešte tento rok. Vývojári dostanú k dispozícii Android Auto SDK, s ktorým budú môcť vytvoriť aplikácie kompatibilné s Android Auto.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.