Foxconn zvažuje investíciu vo výške takmer šiestich miliárd dolárov do novej továrne na výrobu displejov

Najmä čerstvo predstavené novinky od Apple majú takmer vždy jeden spoločný problém – ich nedostatok. Napriek všetkej snahe výrobné kapacity nestačia vyrábať dostatok zariadení na to, aby sa v úvodných mesiacoch pokryl celý dopyt. Rovnako na tom je iPhone 6 a 6 Plus, ktorý sa síce oficiálne predáva v niektorých krajinách už mesiac, no stále ide o nedostatkový tovar. Hlavný výrobný partner Apple, Foxconn, v súčasnosti zvažuje veľkú investíciu vo výške 5,7 miliardy USD do novej továrne, kde by sa mali vyrábať displeje pre Apple. Práve displeje je jednou z najdrahších súčiastok každého zariadenia a svetové kapacity na ich výrobu sú obmedzené. Apple v súčasnosti odoberá displeje od viacerých dodávateľov ako napríklad, Samsung, LG alebo Sharp. Samozrejme, Foxconn by s novou investíciou chcel získať Apple ako hlavného odberateľa displejov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.