Firma vlastniacia ochrannú známku iWatch v Európe plánuje konkurovať Apple Watch

O inteligentných hodinkách od Apple sa už dlhé roky špekulovalo ako o iWatch. Apple však napokon iWatch neprekvapil, a aj keď tento názov omylom použil aj Tim Cook, oficiálne sa novinka volá Apple Watch. Príčinou bude zrejme skutočnosť, že mnoho osôb v tom zbadalo príležitosť a požiadalo o pridelenie ochrannej známky iWatch ešte pred tým, ako Apple hodinky predstavil. Írska firma Probendi vlastní ochrannú známku iWatch pre Európu a v súčasnosti pod ňou predáva špecifický softvér. Aj popis tejto ochrannej známky sa vzťahuje na softvér, nie inteligentné hodinky, a tak je otázne, ako ho chce spoločnosť využiť v tomto smere. Jej riaditeľ však trvá na tom, že tento názov využijú a plánujú konkurovať Apple Watch. S Apple o predaji tejto ochrannej známky údajne nejednali, avšak už vyjednávajú s čínskymi výrobcami, ktorí by iWatch mohli vyrábať. Mali by ponúknuť podobné vlastnosti so systémom Android a nižšou cenou. Reálna šanca, že budú skutočne hrozbou pre Apple Watch, je však minimálna, skôr ide o snahu priživiť sa na úspechu značky Apple.

Koncept iWatch Sport od Probendi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.