Čo spôsobilo ukončenie predaja iPodu classic? Neboli to len klesajúce predaje

Tim Cook v rozhovore na konferencii WSJ.D zodpovedal na otázku, ktorá mnohých zaujíma – prečo Apple prestal predávať ikonický iPod classic. To, že predaje iPodov dlhodobo klesajú, nie je žiadnym tajomstvom, nejde však o jedinú príčinu stiahnutia iPodu classic z predaja. Hlavnou príčinou je podľa Tima Cooka skutočnosť, že nikde na svete už nie sú k dispozícii dodávatelia nevyhnutných súčiastok pre iPod classic. Vytváranie novej verzie by bolo nákladné a vzhľadom na malý záujem zákazníkov pre Apple neatraktívne. Rozumnou alternatívou, ktorá však nemá dizajn ikonického iPodu, ktorý to v roku 2001 „všetko začal“, je iPod touch. Aj kapacitou by sa už mal iPod touch čoskoro vyrovnať iPodu classic, ktorý mal 160 GB disk. Nové iPhony a iPady sú totiž k dispozícii v 128 GB verziách, a tak by sme mali túto kapacitu vidieť aj vo vynovenom iPode touch.

komentáre
  1. Som čakal ze Apple predstaví iPod Touch 6th gen v septembri alebo októbri 2014. Piata generácia vyšla v oktobri 2012. A bude este vôbec “vynovený iPod Touch”?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.