Čo spôsobilo ukončenie predaja iPodu classic? Neboli to len klesajúce predaje

Tim Cook v rozhovore na konferencii WSJ.D zodpovedal na otázku, ktorá mnohých zaujíma – prečo Apple prestal predávať ikonický iPod classic. To, že predaje iPodov dlhodobo klesajú, nie je žiadnym tajomstvom, nejde však o jedinú príčinu stiahnutia iPodu classic z predaja. Hlavnou príčinou je podľa Tima Cooka skutočnosť, že nikde na svete už nie sú k dispozícii dodávatelia nevyhnutných súčiastok pre iPod classic. Vytváranie novej verzie by bolo nákladné a vzhľadom na malý záujem zákazníkov pre Apple neatraktívne. Rozumnou alternatívou, ktorá však nemá dizajn ikonického iPodu, ktorý to v roku 2001 „všetko začal“, je iPod touch. Aj kapacitou by sa už mal iPod touch čoskoro vyrovnať iPodu classic, ktorý mal 160 GB disk. Nové iPhony a iPady sú totiž k dispozícii v 128 GB verziách, a tak by sme mali túto kapacitu vidieť aj vo vynovenom iPode touch.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.