Apple zarába viac ako HP, Google, Intel a Cisco spolu

Apple je stále firmou, ktorá je pre ostatné vzorom. Konkurencia sa s ním neustále porovnáva, pričom cieľom je vyrovnať sa mu, prípadne ho predbehnúť. Zatiaľ čo z hľadiska podielu na rôznych trhoch nie je Apple na prvom mieste, z hľadiska ziskov je v závideniahodnej pozícii. Podľa najnovšieho hodnotenia technologických spoločností zo Silicon Valley je Apple na prvom mieste nielen z hľadiska príjmov, ale aj z hľadiska ziskov. Príjmy za ostatné štyri kvartály dosiahli 173 miliárd USD, čo je viac ako súčet príjmov HP (112 miliárd USD) na druhom a Google (59 miliárd USD) na treťom mieste. Aby toho nebolo málo, zisky Apple sú väčšie ako súčet ziskov ostatných firiem v prvej päťke. Príjmy Apple dosiahli v tomto období 37 miliárd USD. HP malo zisky 5 miliárd USD, Google 12 miliárd USD, Intel 9 miliárd USD a Cisco 8 miliárd USD, čo je aj spolu menej, ako zisky Apple.

Silicon Valley 150

Apple obsadil z hľadiska príjmov aj ziskov s prehľadom prvé miesto. Zdroj: Cult of Mac

komentáre
  1. otazka do sutaze “Kto chce byť Milionár”:

    ktora firma na svojich zakaznikoch najviac zaraba? Je to HP, Google, Intel, Cisco alebo Apple?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.