Apple vyjednáva so Samsungom o ukončení všetkých patentových sporov

Zdá sa, že aj patentová vojna medzi Apple a Samsungom sa blíži ku koncu. Krátko po ukončení patentových sporov Apple a Google dohodou teraz Fortune informuje, že Apple vyjednáva o podobnom ukončení aj so Samsungom. Samsung by mal zaplatiť jednorázovo za všetky doposiaľ porušené patenty Applu, čím by sa ich spory definitívne skončili. Táto dohoda by zároveň zaviazala obidve strany, aby sa aspoň v určenom časovom období vyhli súdnym sporom a vzájomným žalobám. Zdá sa, že Apple už nemá chuť pokračovať v obrovských výdajoch na právnikov a chce sa od súdnych sporov posunúť ďalej. Ich hlavným iniciátorom bol bývalý riaditeľ Apple, Steve Jobs, ktorý považoval Android ukradnutý produkt, a bol ochotný minúť všetky peniaze Applu za to, aby túto krivdu napravil.

Jobsova „termonukleárna vojna“ už zostane len na stránkach jeho životopisu. Zdroj: Fortune

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.