Apple kúpil spoločnosť LuxVue Technology

Apple má za sebou ďalšiu úspešnú akvizíciu. Tentokrát kúpil spoločnosť LuxVue Technology zaoberajúcu sa vývojom nízkoenergetických microLED displejov. Tie sú použiteľné v spotrebiteľskej elektronike, a teda napríklad aj v mobilných zariadeniach. Spoločnosť získala minulý rok financovanie vo výške 25 miliónov USD, aby mohla pokračovať vo vývoji svojej microLED technológie. Niektoré z patentov by podľa investorov mali byť v oblasti displejov prelomové. Displeje LuxVue sa vyznačujú najmä nízkou spotrebou energie a zároveň vysokou jasnosťou. Práve nízka spotreba je pri mobilných zariadeniach kľúčová, keďže krátka výdrž na nabitie je jedným z najväčších nedostatkov moderných smartfónov. Apple akvizíciu oficiálne potvrdil stránkam TechCrunch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.