Opera dosiahla 300 miliónov používateľov a oznámila, že prejde na WebKit

Tvorcovia internetového prehliadača Opera oznámili, že Opera na všetkých platformách kombinovane dosiahla 300 miliónov používateľov. Pri tejto príležitosti navyše uviedli, že padlo definitívne rozhodnutie prejsť na open source jadro WebKit, ktoré využíva napríklad Safari alebo Google Chrome. Google a najmä Apple sa na vývoji tohto jadra tiež aktívne podieľajú. Opera po mnoho rokov využívala vlastné renderovacie jadro Presto, ktorého vývoj bude po prechode na WebKit ukončený.

WebKit je tak medzi internetovými prehliadačmi stále populárnejší. Posledné dva veľké prehliadače postavené na vlastných jadrách zostávajú Internet Explorer a Mozilla Firefox.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.