Nový smartfón Samsungu bude posúvať stránky sledovaním pohybu očí

Nová vlajková loď Samsungu, Galaxy S IV., má byť predstavená už tento mesiac. Brian X. Chen na blogu New York Times popisuje zaujímavú vlastnosť, ktorou bude nový telefón disponovať a ktorú človek, ktorý s ním pracoval, popísal ako veľmi zaujímavú.

Telefón bude sledovať pohyb očí používateľa a podľa toho posúvať obraz na obrazovke. Zdroj, ktorý funkciu opísal, neuviedol použitú technológiu, no zdôraznil, že novinky v Galaxy S IV. budú zamerané oveľa viac na softvér než na hardvér. Telefón by mal byť predstavený na tlačovej konferencii v New Yorku 14. marca.

Stánok Samsungu na MWC 2013. Zdroj: Samsungtomorrow

komentárov
 1. Klobúk dole- tento článok nikde inde zatial nie je. A ked je to pravda tak sa teším, lebo jediný dovod prečo som u apple je že nikto nemá dobrý softvér, android je pre mna nepoužitelný a prostredie windows sa mi nepáči. Ale ked sa zameria na softvérové využitie (nemyslím že len vylepší android, ale že to ovládanie zmeni) tak potom začnem váhať nad prechodom :)

  0
  0
 2. … niekedy sa mi zda, ze sa chlapci predbiehaju v predstavovani nezmyslov len aby ohurili svet. Ale ktovie, mozno to niekoho bude bavit viac ako 10 minut. :)

  0
  0
 3. Nemyslím si, že to bude fungovať bezproblémovo. Napríklad na slnku alebo za tmy a taktiež, keď to stále sleduje pohyb očí, tak to žerie batériu a celkovo, zrazu sa pozriem na chvíľku inde, napríklad na čas a už sa mi to bude scrollovať. Somarina na n-tú a je to len pre Samsung/Android ľudí, ktorý sa s prepáčením budú vyťahovať s takouto sračkou, že “inovácia” :D

  0
  0
 4. suhlasim zo vsetkymi komentarmy okrem toho 1. Kvoli takejto doslova zbytocnej “inovacií” by som na koknkurenciu neprechadzal :DD

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.