iPhone 5S prináša nový čip pre zdravotné a fitness aplikácie

iPhone 5S je prvým smartfónom na svete so 64-bitovým procesorom. Tým však novinky v tejto oblasti nekončia, popri novom procesore Apple A7 sa totiž nachádza aj nový procesor M7. Pod týmto označením sa skrýva špeciálny čip určený výlučne na spracovávanie pohybových dát z kompasu, akcelerometra a gyroskopu. Kontinuálne meranie pohybových dát, ktoré prebieha dokonca aj počas spánku, má podľa Applu umožniť úplne novú generáciu aplikácií určených pre zdravý životný štýl a fitness. Unikátne riešenie pomáha aj predĺžiť výdrž na jedno nabitie, keďže ide o samostatný čip, s ktorým môžu aplikácie tohto typu fungovať aj na pozadí. Prvou aplikáciou využívajúcou novú technológiu bude Nike+ Move. Tá je schopná zistiť, či používateľ práve chodí, šoféruje alebo sa nehýbe, to všetko v spojení s Nike+ systémom a Nike Fuel integrovaným v Game Center.

Porovnanie čipov v iPhone 5S (vľavo) a 5C (vpravo)

komentárov
  1. @ Suro: To sa moze aj s telefonom. :D
    Ono je to vpodstate vporiaku, Apple reaguje na zariadenia uzivatelov, rozne naramky, … ktore pocutaju kroky, kalorie a podobme. Ked to budu mat v telefone, nemusia si ich kupovat. U nas takychto veciciek nie je vela vidiet, ale v USA a zapadnej europe su dost rozsirene.

    P.S. Inac ci niekto zije zdravo alebo nie, o tom nerozhoduje pouzivanie nejakeho zariadenia.

  2. System pra ukazatel zdravia mame kazdy v sebe bez toho aby mi to hovoril telefon …. Ked sa clovek citi sliny a zdravy vtedy je asi fit nie ? Ked sa citim stale unaveny a nervozny asi nieco neni v poriadku … 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť