iPad event #6: Nový iPad Air – novinky, parametre, ceny a dostupnosť

Na pódium sa opäť vrátil Tim Cook, aby sa venoval téme, na ktorú všetci čakali. Ako zvyčajne, na začiatok Tim informoval o najnovších štatistikách. Začiatkom mesiaca totiž Apple predal 170 000 000. iPad. Takto ďaleko sa takto rýchlo nedostalo zrejme žiadne zariadenie v histórii. To všetko napriek tomu, že po uvedení iPadu pred vyše troma rokmi bola väčšina odbornej verejnosti skeptická a predpovedala iPadu neúspech, pričom budúcnosť mala patriť aj naďalej netbookom. App Store ponúka v súčasnosti vyše 475 tisíc iPad aplikácií, ktoré pokrývajú všetko od zábavy, cez prácu až po vzdelávanie.

Samotnému predstaveniu novej generácie iPadu sa venoval Phil Schiller. Nová generácia väčšieho iPadu sa nevolá jednoducho New iPad, ale iPad Air. Aj naďalej má uhlopriečku 9,7″, no telo je o 43 % menšie oproti predchádzajúcej generácii, čo sa prejavilo na ploche okolo displeja. Zmenšená bola aj hrúbka, namiesto 9,4 mm má len 7,5 mm. Hmotnosť bola znížená zo 635 g na 453 g, čím sa stáva najľahším tabletom tejto veľkosti veľkosti na svete. Po hardvérovej stránke iPad Air prináša procesor Apple A7 rovnako ako iPhone 5s. O technické špecifikácie sa však nemáme starať, keďže je lepší ako čokoľvek iné. Podobne ponúkne aj samostatný procesor na fitness aktivity M7. iPad Air ponúkne taktiež 5 megapixelovú iSight kamepru, 1080p video, FaceTime HD kameru na prednej strane a duálny mikrofón.

iPad Air dostupnosť

Na jedno nabitie vydrží iPad Air až desať hodín. Dostupný bude dostupný v dvoch farbách – strieborná/biela, vesmírna šedá/čierna. Cena zostáva na 499 USD za základný model a 629 USD za model s LTE.

iPad Air bude k dispozícii v prvých krajinách už 1. novembra. Táto informácia je konečne aktuálna aj pre nás, keďže Slovensko aj Česká republika patria do prvej vlny rozširovania dostupnosti nového iPadu Air.

V ponuke zostáva naďalej aj iPad 2, ktorý je atraktívny svojou cenou pre používateľov, ktorí chcú iPad plnej veľkosti. Cena ostáva 399 USD za základnú verziu.

komentárov
 1. V texte máte mylnú informáciu: “Aj naďalej má uhlopriečku 9,7″, no telo je o 43 % tenšie oproti predchádzajúcej generácii, namiesto 9,4 mm len 7,5 mm”.
  O 43% sa zúžili len bočné hrany nového iPadu Air v porovnaní s predchádzajúcim iPadom. Nový iPad Air je síce tenší (hrúbka) len 7,5 mm, ale tým nemysleli tých 43%.
  Inak krásne mašinky, teraz už viem, čo si budem priať pod vianočnú vetvu. :-) Resp. budem v tom mať ešte veľkú dilemu, či iPad Air alebo iPad mini s retinou.

 2. Jalko: ale veď iPad 4 s retinou urcite bude vo výpredaji, za podla mna podobnú cenu za ktorú necha apple iPad 2 v ponuke..je to trosku blbosť ponúkať X rokov starý hw za iba o 100$ menšiu cenovkou ako iPad air

 3. Hmotnosť iPad Air Wi-Fi nie je 453g, ale 469g, tj. cca 1,034 libry, a to si v Apple pekne marketingovo zaokrúhlili na rovnú 1 libru.

 4. som zvedavy na tu cenu na slovensku .. lebo u jednotlivych predajcov sa dost lisia ceny, snad sa bude dat zohnat od 450 a +100 pri kazdom zvyseni pamate .. co myslite?

 5. stevo: cena bude podla mna uplne rovnaka ako pri predchodzej generacii , cize u resellerov okolo 470 eur za zakladnu 16GB verziu s Wifi–a po 100 eurovke hore za vyssie konfig

 6. jalko:
  to cislovani ipadu je trochu nestastne a hodne lidi v nem dela chyby, podle mne je to mysleno takto ..

  iPad 1 = iPad gen.1
  iPad 2 = iPad gen.2-3-4 – takze aktualne iPad gen.4
  iPad Air = iPad gen.5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.