iOS 7 prinesie zlepšenia aj pre iPady bez Retina displejov

Najdôležitejšie novinky v iOS 7 budú už tradične zamerané na najnovší hardvér od Apple, najmä ten, ktorý bude predstavený na jeseň. Apple však úplne nezabúda ani na zariadenia, ktoré nemajú Retina displej, ako iPad 2 či iPad mini. Doposiaľ ste si pri spustení aplikácie vytvorenej pre iPhone na takomto iPade mohli vybrať, či sa zobrazí v pôvodnom rozlíšení alebo sa jej veľkosť zdvojnásobí. Pri dvojnásobnom zobrazení sa síce vyplní obrazovka iPadu, avšak kvalita obrazu výrazne klesne.

 

iPhone aplikácia na iPade s iOS 6 (vľavo) a iOS 7 (vpravo). Kliknite pre  zväčšenie. Zdroj: MacRumors.com

Apple však v iOS 7 využíva to, že väčšina aplikácií natívne podporuje Retina rozlíšenie iPhonu, 960×640, a práve to zobrazí na celú obrazovku iPadu, na rozdiel od zdvojnásobenia verzie s rozlíšením 480×320, ako tomu bolo doposiaľ. V praxi to bude na iPadeznamenať kvalitnejšie zobrazovanie aplikácií, ktoré nemajú špecilnu iPad verziu, ale podporujú Retina iPhone. V iOS 7 na iPade 2 a iPade mini úplne vypadla možnosť vybrať si pri spustení iPhone aplikácií medzi zdvojnásobením obrazu a pôvodným rozlíšením, automaticky sa zobrazí Retina verzia z iPhonu na celú obrazovku. Retina iPadov sa zatiaľ žiadne zmeny v tomto smere nedotkli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?