Intel ukázal nové integrované grafické čipy Iris

Intel sa podelil o detaily súvisiace s budúcou generáciou integrovaných grafických čipov, ktoré budú súčasťou rady procesorov Haswell. S týmito čipmi sa pravdepodobne stretneme aj v budúcich aktualizáciách MacBookov. Dostupné budú v troch výkonnostných kategóriách podľa spotreby procesorov: k 15 wattovým procesorom pre ultrabooky (MacBooky Air) budú grafické akcelerátory s názvom Intel HD Graphics 5000, 28 wattové procesory budú vybavené grafikou Intel „Iris“ 5100 pre väčšie ultrabooky a napokon k najvýkonnejším procesorom budú dostupné grafické čipy Intel „Iris Pro“ Graphics 5200.

Zdroj: AnandTech

Najväčší výkonnostný nárast bude viditeľný pri najvýkonnejších modeloch, pri základných budú zmeny v grafickom výkone skromnejšie. V praxi to znamená polovičný nárast výkonu pri MacBookoch Air a až dvojnásobne vyšší výkon pre MacBooky Pro.

komentáre
  1. Neviem ako je to a čo je na tom pravda ale ja som čítal na nete že tento rok asi Q3/2013 alebo Q4/2013 bude nový iMac 27 ktorý by mal obsahovať nové Haswell procesory.Ja som si chcel tento mesiac kúpiť nový iMac 27 ale tak takto by som rovno už počkal na nové ak budú tento rok.

    Novú grafickú kartu tam ani nečakám lebo nové karty Nvidia vyda len 2014.

  2. Tak dnes som čítal nové informácie o nový Nvidia kartách síce to stále bude Kepler ale budú zase o niečo vylepšené takže je možné že nový iMac ktorý vydajú koncom roka bude už mať GTX7xxM verziu grafickej karty.Ja osobne by som bral hneď GTX780MX a ešte k tomu Haswell procák tak to bude fakt super.

    Ja osobne si chcem kúpiť maximálnu konfiguráciu keď sa v iMacu nedá aj tak meniť HW tak nemám prečo už šetriť na tom takýto PC ako iMacu sa zase nekupuje každý deň.Veľmi sa teším na iMac už aby som ho mal doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?