Halo: Spartan Assault príde aj na mobilné zariadenia

Halo: Spartan Assault je najnovší prídavok do celosvetovo úspešnej hernej série Halo. Nepôjde však o typickú strieľačku z pohľadu prvej osoby, ale o akčnú strieľačku ovládanú dvoma joystickmi pri pohľade z hora. Príbehovo by sa mala odohrávať medzi udalosťami Halo 3 a Halo 4, pričom na začiatku ponúkne 25 misií.

  Zdanlivou nevýhodou je však skutočnosť, že hra má v súčasnosti exkluzivitu pre Windows 8 a smartfóny/tablety vybavené systémom od Microsoftu. Na týchto systémoch bude k dispozícii už od júla za cenu 6,99 USD. Vzhľadom na doterajší vývoj a minimálny trhový podiel tabletov a smartfónov s Windows sa však dá predpokladať, že už čoskoro bude tieto verzie nasledovať aj verzia pre iOS.

Microsoft si uvedomuje význam iOS, o čom svedčia aj doteraz vydané aplikácie. Na iOS sprístupnil Xbox Live achievementy v hre Wordament, ponúka aplikáciu Xbox SmartGlass, ktorá umožňuje ovládanie hernej konzoly Xbox 360 a nechýba napríklad ani doplnková aplikácia Halo Waypoint podporujúca priamu interakciu s hrou Halo 4 a profilmi hráčov z Xbox Live.

Patríte k fanúšikom série Halo? Myslíte si, že Microsoft sprístupní túto novinku aj na iOS?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…