Apple začne vo svojich predajniach odkupovať staré iPhony

Podľa najnovščích správ plánuje Apple0 tento mesiac spustiť vo svojich oficiálnych obchodoch v USA vykupovanie starých iPhonov. Cieľom je zvýšiť predaje najnovších iPhonov 5. Odkúpené iPhony budú v spolupráci so spoločnosťou Brightstar, ktorá pomáha s výkupom starých telefónov napríklad aj operátorom AT&TT-Mobile, opäť predávané na rozvíjajúcich sa trhoch, kde je slabšia kúpna sila. Zákazníci v USA a prípadne aj ďalších krajinách tak získajú pohodlný spôsob, ako vymeniť starý iPhone za nový bez zbytočných starostí. Konkrétne zľavy, ktoré Apple po vykúpení starého modelu ponúkne zákazníkom na nákup nového iPhonu, zatiaľ nie sú známe. Pre porovnanie, AT&T ponúka za fungujúce iPhony 4/4S až 200 USD, čo umožní zákazníkom kúpiť iPhone 5 na zmluvu aj bez doplatku. Túto možnosť by mala tento rok v USA využiť až pätina zákazníkov kupujúcich smartfón.

Zdroj: 9to5Mac

Myslíte si, že by bol o podobnú službu záujem aj u nás? Využili by ste takúto ponuku? Čo robíte so starými smartfónmi pri nákupe nových?

komentárov
  1. Ja by som to prijal s nadšením kedže mam doma dve 3GS-ka a jednu 4-ku a neviem čo s nimi. 4-ku by sa mi možno ešte podarilo predať ale 3GS-ka to už asi nie. a toto by bol skvelý spôsob zbavenia sa ich.

  2. Je sice pekne ze za stary novy, ale otazka vo vzduchu je na aky pausal by sa to vztahovalo. Kedze u oboch operatorov u nas ked nechcem platit viac ako 30E za pausal si rovno ten iP5 mozem kupit sam z nejakeho bazosu uplne novy a mam to za rovnaku sumu ako z Ornage resp. Telekom k pausalu a este som viazany.

  3. zalezi od toho z akej na aku generaciu sa prechadza, napr. osobne by som teraz 4S za 5 nemenil ani zanic, no ked bude mat 5S podporu NFC, tak to uz zacne zvazovat, resp. ak prinesie ine funkcionality, ktore 4S nema, no prechdzat na natianuty displej a trocha lepsi HW za cenu nepohodlneho ovladania jednou rukou nema zmysel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť