Pribúda imitácií Siri, mnohé sú na smiech

Apple v októbri predstavilo Siri, ako hlavný trhák iPhonu 4S. Konkurencia na to hneď reagovala a rovnako aj vývojári aplikácií pre Android a Windows Phone. Nie všetky pokusy inšpirované Siri ale stoja za vyskúšanie.

9to5mac zhrnul niekoľko imitácií pre Android. Vývojári kórejského Speerit, tvrdia, že spolupracuje priamo so servrami Apple. Pravda to však samozrejme nie je. Ďalšia aplikácia s názvom Siri for Android bola len odkazom na služby Google Voice. Tento týždeň však z Android Marketu zmizla, nielenže ukradla názov Siri, ale aj jej ikona bola jasnou kópiou tej Applovskej.

Očividne prehnané imitácie Siri. Siri for Android bol už z Android Marketu odstránený.Techcrun­ch písal ešte v októbri o Iris. Spolu so SkyviVlingo Virtual Assistant patrí dnes medzi najkladnejšie hodnotené siri-like aplikácie na Android Markete.

Microsoft má vo Windows Phone vlastného asistenta s umelou inteligenciu — TellMe. Jeho rozpoznávanie reči a čas odozvy však ďaleko zaostáva za Siri. Windows Phone Marketplace onedlho obohatí Ask Ziggy. 9to5mac.com ho ohodnodil kladnejšie v porovnaní s TellMe.

komentárov
 1. tu realne vidno kde sa android v konkurencom prostredi nachadza :DD totalne v srackach.. no a win phone je este hlbsie X)

  0
  0
 2. vymakane, chyba tomu este ta integracia do systemu ako pripomienky, kalendar, email … ale ak nemaju v ms uz nieco lepsie mali by to hned kupit a tak mozno do 3 rokov by to mali aj implementovane :)

  0
  0
 3. enko:

  ios bol hned dokonalý a jedinečný ako celý apple, že? NIE, nebol a stále nie je. Je to obmedzený SW, extremne obmedzený a preto ho veľa ľudí JB, aby si zmenili základné veci, ktoré sa bežne menia už na symbiane.

  Android je OpenS, je na milionoch strojoch, rôznych druhoch a verziach,…

  Patrí k najrozšírenejšom mobil OS, kde iOS je pozadu, zaostalé.

  PS: siri nie je aplikácia apple, je to aplikácia inej firmy, ktorú apple kúpilo a vyladilo, tak si zas nefandi.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.