Nový názov pre fotoaparát v iOS zariadeniach – iSight – prichádza aj na iPhone 4S

Ako ste si určite všimli, Apple s uvedením nového iPadu vypustil číslo z jeho názvu. Po iPade 2 tak nasleduje jednoducho nový iPad. Približuje sa tým ostatným produktom od Apple ako MacBooky, Apple TV či iPody. Ďalšou novinkou je aj pomenovanie kamery, ktorú odteraz označuje ako iSight. Tento názov bol pôvodne používaný pre webkamery, či už externé či tie integrované v Macoch. Trochu prekvapivo tak pri predstavovaní iPadu pomenovali aj fotoaparát na zadnej strane iPadu. Fotoaparát na prednej strane má názov FaceTime camera rovnako ako na Macu.

Po iPade získali pomenovanie iSight aj fotoaparáty iPhonu 4 a 4S. Tento názov nájdete na oficiálnych stránkach venovaných spomínaným produktom. iPod touch ani iPhone 3GS zatiaľ iSight fotoaparát „nezískali“.

Dôvody, prečo sa Apple rozhodol oživiť starý názov iSight, nepoznáme. Ako sa vám toto pomenovanie páči? O svoje názory sa môžete s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

komentáre
 1. ci s pomenovanim iSight alebo bez neho, stale ten fotak na mojom iPhone 4 foti rovnako ako predtym…co k tomu dodat? Je to len o marketingu ako sa veci odkomunikuju smerom von

  0
  0
 2. Mozno je to dobre,ze to premenovali. V izariadeniach je fotoaparat aj kamera v slovencine a po anglicky Camera a HD Camcorder. Tak sa to premenuje na iSight a Facetime a to uz do slovenciny nikto prekladat nebude…

  0
  0
 3. :mitrax: …. ty pises o iphone4 … clanok pise o iPhone4S ;-) …co k tomu dodat? Je to len o “marketingu” ludi snaziacich sa nieco ofrflat… ;-)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.