Nový názov pre fotoaparát v iOS zariadeniach – iSight – prichádza aj na iPhone 4S

Ako ste si určite všimli, Apple s uvedením nového iPadu vypustil číslo z jeho názvu. Po iPade 2 tak nasleduje jednoducho nový iPad. Približuje sa tým ostatným produktom od Apple ako MacBooky, Apple TV či iPody. Ďalšou novinkou je aj pomenovanie kamery, ktorú odteraz označuje ako iSight. Tento názov bol pôvodne používaný pre webkamery, či už externé či tie integrované v Macoch. Trochu prekvapivo tak pri predstavovaní iPadu pomenovali aj fotoaparát na zadnej strane iPadu. Fotoaparát na prednej strane má názov FaceTime camera rovnako ako na Macu.

Po iPade získali pomenovanie iSight aj fotoaparáty iPhonu 4 a 4S. Tento názov nájdete na oficiálnych stránkach venovaných spomínaným produktom. iPod touch ani iPhone 3GS zatiaľ iSight fotoaparát „nezískali“.

Dôvody, prečo sa Apple rozhodol oživiť starý názov iSight, nepoznáme. Ako sa vám toto pomenovanie páči? O svoje názory sa môžete s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

komentáre
 1. ci s pomenovanim iSight alebo bez neho, stale ten fotak na mojom iPhone 4 foti rovnako ako predtym…co k tomu dodat? Je to len o marketingu ako sa veci odkomunikuju smerom von

  0
  0
 2. Mozno je to dobre,ze to premenovali. V izariadeniach je fotoaparat aj kamera v slovencine a po anglicky Camera a HD Camcorder. Tak sa to premenuje na iSight a Facetime a to uz do slovenciny nikto prekladat nebude…

  0
  0
 3. :mitrax: …. ty pises o iphone4 … clanok pise o iPhone4S ;-) …co k tomu dodat? Je to len o “marketingu” ludi snaziacich sa nieco ofrflat… ;-)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.