Najnovší WebKit zlepšuje prehliadanie internetových stránok na Retina MacBookoch Pro

Prechod MacBookov Pro na Retina displeje nebol celkom zadarmo. Apple opäť predbehol dobu a ponúkol displeje s extrémne vysokým rozlíšením, čo si však vyžiadalo aj isté kompromisy vo výkone, keďže hardvér ani softvér ešte nie sú štandardne podobným rozlíšeniam prispôsobené. Jedným z pozorovaných nedostatkov po predstavení 15″ Retina MBP bolo, že pri prehliadaní stránok bohatých na obsah, pričom typickým príkladom je Facebook, niekedy spadlo FPS (frames per second, teda snímky za sekundu) pod 20. Pri takto nízkych hodnotách už môže mať používateľ dojem, že obraz „seká“. Riešenie je však už na svete a je len otázkou času, kedy sa dostane aj k používateľom.

Isté činnosti môžu na Retina MBP vytvárať dojem sekania. Zdroj: AnandtechNajnovšia verzia WebKitu, na ktorom je postavené aj Safari, totiž prináša v tejto oblasti výrazné zlepšenie. Pri meraní výkonu počas prehliadania Facebooku vývojári dosiahli približne 50 FPS. Oproti pôvodným hodnotám teda ide o výrazné zlepšenie a pri týchto hodnotách už nemožno hovoriť o žiadnom sekaní či spomalenom prehliadaní. Majiteľom Retina MBP už stačí len počkať, kým Apple vydá aktualizáciu Safari či OS X zahŕňajúcu aj tieto zlepšenia.

FPS Facebook Retina MacBook Pro

Lepší zážitok z prehliadania je možný aj bez hardvérových zmien. Zdroj: Anandtech

Aké sú vaše skúsenosti s Retina MacBookmi Pro? Stretli ste sa s činnosťami, kedy ste mali dojem, že hardvér nestačí na tak vysoké rozlíšenie obrazovky?

komentárov
 1. pouzivam MBP 15” s retinou odkedy bol uvedeny a so sekanim safari som nemal nikdy problem. Akurat s Youtubom ale to mal snad kazdy alebo vacsina komunity.

  0
  0
 2. Chrome na retine je b absolutne zlom stave. Flash seka tam neni o com ale ze aj scrollovanie seka jak na 386-ke tak to uz je sila. O rychlosti JS ani nehovorim. Snad to tento update vyriesi :)

  0
  0
 3. na rMBP 13″ je Facebook troska trhany, ale inak nie je ziadny problem so Safari. Java 7 nema vydanu podporu, tym padom vsetky aplikacie na nej beziace su rozmazane. Napr. ak si nainstalujete Netbeans pod Java 7, budete mat pocit, ze potrebujete okuliare. Zaujimave ze Java 6 uz retinu podporuje. Tak isto aj office ma problemy, niektore ikonky su rozmazane. Adobe PS po vcerajsom update vobec nic :)

  0
  0
 4. Mam retinu asi 3 mesiace a mam pravidelne problem so sekanim safari najmä Facebook, a sem tam aj ostatne stranky .dokonca sa mi to stava aj pri scrolovani pdf v preview. s tym som mal problem aj predtym na 17-ke

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť