Displej iPhonu 5 by sa mohol zväčšiť len na výšku

Väčšina konkurentov iPhonu už applovský smartfón dávno predbehla (niekedy až extrémne, viď Galaxy Note) minimálne z hľadiska veľkosti obrazovky. iPhone sa spolu s iPodom touch od svojho začiatku držia 3,5″ uhlopriečky, jedinou zmenou bol prechod na Retina displej s vysokým rozlíšením. Tlak verejnosti je však veľký, a tak sa predpokladá, že iPhone 5 prinesie dizajnové zmeny, medzi ktorými bude aj väčšia uhlopriečka displeja. Veľkou otázkou však je, ako tento krok urobiť. Apple doteraz „chránil“ vývojárov pred neporiadkom pri vývoji aplikácií tým, že museli pripravovať aplikácie len pre tri rozlíšenia, s pridaním nového iPadu s Retina displejom štyri (iPhone, iPhone Retina, iPad, iPad Retina).

Zdroj: The Verge

Zatiaľ čo prechod na dvojnásobne vyššie rozlíšenie (Retina) bol plynulý a bez väčších komplikácií, prechod na „o niečo väčší“ displej môže situáciu dosť skomplikovať. Odlišný displej iPhonu si možno bude žiadať aj odlišné rozmiestnenie ovládacich prvkov. Samozrejme, nikto nepredpokladal, že tu bude rovnaký displej večne, no Apple sa isto posnaží, aby bol prechod čo najjednoduchší.

iPhone 5 4 palce  

Zdroj: The Verge

Najnovšie sa v súvislosti s tým objavila špekulácia o tom, že by Apple mohol jednoducho zmeniť len výšku displeja. 4″ displej by tak mal rovnako ako dnešný 3,5″ 640 pixelov na šírku, no namiesto 960 pixelov by na výšku mal 1152 pixelov. Aplikácie využívajúce štandardné ovládacie prvky na vrchu a na spodku by tak mali väčší priestor na samotný obsah. Aplikácie, ktoré by ešte neboli prispôsobené na nový displej, by jednoducho mali po stranách čierny pás.

iPhone 5 4 palce  

Zdroj: The Verge

Samozrejme, týmto krokom by sa zmenil aj pomer strán z 3:2 na 9:5, čo by znamenalo, že by bol lepší na pozeranie širokouhlého obsahu. Zároveň by sa telefón stále pohodlne držal aj jednou rukou. Ostatné možnosti, ako zmeniť veľkosť displeja, prinášajú problémy napríklad aj s tým, či pridať ďalšie rozlíšenie alebo obetovať súčasnú Retinu a zväčšiť veľkosť pixelov. Špekuláciu o zmene výšky displeja podporil aj známy Apple blogger John Gruber.

iPhone 5 4 palce  

Zdroj: The Verge

Aký prechod na väčšiu uhlopriečku by ste najradšej privítali vy? Chýba vám? O svoje názory sa neváhajte s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend