Apple umožnil televízii prístup do Foxconnu

Veľmi populárnou záležitosťou je v ostatných mesiacoch upozorňovať na to, aké nedôstojné podmienky majú zamestnanci Foxconnu, ktorý je hlavným partnerom Applu na výrobu „iZariadení“ v Číne. Samozrejme, tieto podmienky nie sú veľmi porovnateľné s vyspelým západným svetom, avšak na druhej strane stoja argumenty, podľa ktorých sú lepšie ako v ostatných firmách v Číne. O prácu je tu preto napriek strašidelným nadpisom v správach masmédií obrovský záujem.

Zdroj: China Business Daily

Okrem toho sa do prešetrenia situácie pustila aj nezávislá hodnotiaca agentúra (Fair Labor Association). Apple na znamenie toho, že je vo veci otvorený verejnosti, umožnil prístup do továrne Foxconnu aj reportérom americkej televízie ABC. Tá o nich bude informovať 21. februára v relácii „Nightline“.

komentáre
 1. po mesiaci priprav v zavode uz je vhodne a ziaduce vpustit novinarov a media, aby videli tie stastne a nadsene usmevy veselych a stastnych ludi, krasne a zdrave pracovne prostredie… presne takto to fungovalo za socializmu aj u nas. Prvomajove pripravy na velkolepe oslavy a vseobecna veselost pri predvadzani komunistickym pohlavarom.

  0
  0
 2. to exo: kliniec po hlavicke

  keby len za socializmu a keby len v Cine, ked som svojho casu robil v istej americkej nadnarodnej korporacii, tak bezne chodili e-maily, ze ten-ktory den sa mame pekne obliect a pekne sa usmievat, pretoze sa ma prist porziet zakaznik ako mu opicky tukaju do klavesnice

  snad len velmi naivny clovek veri ze to co tam bude televizia tocit je to co bolo kritizovane…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.