Záhadný port iPadu 2 je nakoniec mikrofón

Po predstavení iPadu 2 sa opäť raz potvrdilo, že čínski výrobcovia obalov sa vedia akýmsi záhadným spôsobom dostať k informáciám o pripravovaných produktov skôr ako zbytok sveta. Pravdepodobne to súvisí s tým, že aj samotné iPady sa vyrábajú v Číne, a preto sa aj puzdra na iPad 2 ukázali byť skutočnými.

Záhadný port iPadu 2

Puzdra odhalili, že iPad 2 bude mať dve kamery, a aj keď niektoré obsahovali výrez vhodný napríklad na SD karty, čítačka sa v iPade nakoniec nenachádza. Zároveň však mali tieto puzdra výrez aj na vrchnej strane zariadenia, o ktorom sa špekulovalo, že bude slúžiť pre nový port. Keďže Apple pred pár dňami predstavil aj nové MacBooky Pro, ktoré prinášajú Thunderbolt, väčšina očakávala, že práve ten sa bude na vrchu iPadu 2 nachádzať.

Záhadný port iPadu 2

Ako sa však ukázalo, žiaden nový port, či už USB, Thunderbolt alebo čítačka SD kariet, sa na iPade 2 nenachádza. Pribudla síce možnosť pripojiť ho na externé zobrazovacie zariadenia cez HDMI (s podporou Full HD 1080p), no k tomu potrebujete špeciálny adaptér. Výrez na vrchnej strane slúži jednoducho na mikrofón, ktorý sa na prvej generácii nachádzal bližšie k výstupu na slúchadlá, no teraz je presne v strede vrchnej strany iPadu 2.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend