Windows Phone bude mať v roku 2015 na trhu smartfónov väčší podiel ako iOS, aspoň podľa najnovších predpovedí

IDC zverejnilo prognózy vývoja podielu jednotlivých mobilných operačných systémov pre smartfóny v nasledujúcich rokoch. Obdobie od roku 2011 do 2015 by malo byť obdobím najväčšieho rastu najmä pre Windows Phone 7. Ten by mal mať v roku 2015 až 20,9 % podiel na trhu, čím by predbehol iOS s 15,3 %. iOS je podľa tejto správy v súčasnosti tretím najrozšírenejším mobilným operačným systémom (15,7 %). Prvé miesto patrí Androidu (39,5 %), druhé obsadzuje Symbian (20,9 %) a tesne za iOS je na štvrtom mieste BlackBerry so 14,9 %. Windows Phone 7 má zatiaľ len 5,5 %.

Prognózy vývoja na trhu mobilných operačných systémov O štyri roky neskôr by ale mala byť situácia iná. Na prvom mieste bude podľa správy aj naďalej Android (45,4 %), no druhé miesto patrí Windows Phone 7 (20,9 %). Úplný pád by mal zaznamenať Symbian, ktorého podiel by klesol na 0,2 %. Na treťom mieste by bolo iOS od Apple (15,3 %), na štvrtom bezpečne BlackBerry (13,7 %).

Samozrejme, ide len o hrubé odhady, ktoré sa nakoniec vôbec nemusia naplniť. Žiadna overená metóda predpovedania budúcnosti totiž zatiaľ neexistuje. Ktorý mobilný operačný systém bude v roku 2015 najpouží­vanejší podľa vás? O svoje názory sa s ostatnými môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend