Vývojárom sa podarilo dostať do kódu Siri a použiť ho aj na počítači

Vývojárom stojacim za prehrávačom VLC pre iOS, ktorý bol svojho času dostupný cez App Store, no neskôr bol stiahnutý kvôli problémom s licenciou, sa najnovšie podaril ešte väčší úspech – prerobili protokol používaný na komunikáciu Siri s Apple servermi tak, aby ho vedeli použiť aj na počítači. Apple servery tak rozpoznali hlas pochádzajúci z počítača, ako keby pochádzal z iPhonu 4S.

V praxi to znamená, že Siri by mohlo byť teoreticky použiteľné na akomkoľvek zariadení – nielen na počítači, ale prostredníctvom aplikácie aj na iPade alebo napríklad Android smartfóne. Problémom však je, že je k tomu potrebné mať unikátny identifikátor iPhonu 4S. Vývojárom sa ho podarilo získať z ich iPhonu 4S, no ak by ho zverejnili v nejakej aplikácií, Apple by ho zrejme veľmi rýchlo zablokoval. Časté využívanie z rôznych miest by totiž bolo veľmi nápadné.

Vývojári síce svoje „know-how“ zverejnia, no v tomto štádiu sa bez vlastného iPhonu 4S zrejme nepohnete. Na súkromné využitie ľudí, ktorí majú iPhone 4S a chcú Siri napríklad na iPade či Macu, bude toto riešenie ideálne. Viac informácii vrátane technických podrobností môžete nájsť priamo na blogu Applidium.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend