V Mac App Store prevládajú platené aplikácie, ceny sú oproti iPhonu a iPadu vyššie

V relatívne novom Mac App Store prevládajú podľa najnovšej analýzy platené aplikácie a aj celková priemerná cena aplikácií je vyššia ako cena platených aplikácií na iPad. Spomedzi 300 najpopulár­nejších aplikácií v kategóriách pre iPhone, iPad a Mac, sú najsťahovanejšími tie pre iPhone a iPod touch. Oproti iPadu sú sťahované až päťkrát viac. Rovnako to pokračuje aj ďalej, iPad aplikácie sú sťahované päťkrát viac ako tie na Mac z Mac App Store. Keby sme ich zoradili podľa priemerných cien, poradie by bolo presne opačné.

Porovnanie App Storov Najpredávanejšie iPhone aplikácie tak generujú až 2,1× vyšší výnos ako najpredávanejšie aplikácie pre iPad. iPad aplikácie zase generujú dvojnásobne väčší výnos ako najpredávanejšie platené aplikácie v Mac App Store. Priemerná cena 300 najsťahova­nejších aplikácií pre iPhone je 1,57 USD, pre iPad 4,19 USD a pre Mac 11,21 USD. V Mac App Store je zadarmo dostupných len 12 % aplikácií, pre iPad ich je 29 % a pre iPhone a iPod touch až 35 %. Koncom februára sa v americkom Mac App Store nachádzalo niečo vyše 2200 aplikácií, v súčasnosti sa blížia k trom tisícom.

Viac článkov na tému

Jeden komentár v archíve

  1. Alex píše:

    To je asi aj logické, keď sa pozrieme na to, aké aplikácie sú v Mac App Store – drahé grafické, multimediálne, kancelárske programy. Pýtať desiatky eur za software pre mobilné zariadenie si môže niekto dovoliť len vskutku pre obmedzené segmenty. Na pocitaci je to vsak absolutne bezna cena.

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia