Slovenská sporiteľňa pripravuje internet banking pre smartfóny, vyskúšali sme ju

Slovenská sporiteľňa v súčasnosti testuje internet banking špeciálne prispôsobený smartfónom. Na rozdiel od Tatra banky, ktorej aplikácia pre internet banking predstavená ešte minulý rok je vytvorená pre iPhone, Slovenská sporiteľňa uvedie webovú aplikáciu, ktorej kompatibilita nebude obmedzená na iPhone, a bude tak fungovať aj s konkurenčnými smartfónmi. My sme ju už mali možnosť vyskúšať, a tak si môžete pozrieť prvé obrázky a prečítať si, aký z nej máme pocit.

Internet banking Slovenská sporiteľňa na iPhone Tatra banka mala po predstavení iPhone aplikácie pre internet banking značne medializované problémy s únikom informácií o pohybe na cudzích účtoch. Okrem širšej kompatibility tak bude zrejme aj zlá skúsenosť Tatra banky jednou z príčin prečo sa Slovenská sporiteľňa rozhodla ísť skôr konzervatívnejšou cestou webovej aplikácie, ktorá bude kompatibilná nielen s iPhonom, ale aj ostatnými smartfónmi. Slovenská sporiteľňa síce má v App Store svoju aplikáciu, slúži však len pre zobrazenie všeobecných informácií o banke, práca s účtami cez ňu možná nie je.

Ak ste zvyknutí používať internet banking od Slovenskej sporiteľne na svojom Macu alebo PC, v rozhraní pre smartfóny sa budete cítiť ako doma. Zmenšená verzia internet bankingu preberá od originálu viac dizajnových aj funkčných prvkov, a tak by nemalo byť problémom, aby ste sa v nej rýchlo zorientovali.

Internet banking Slovenská sporiteľňa na iPhone

Na iPhone sa stačí prihlásiť tými istými údajmi, ktoré používate aj na počítači a získate prístup ku všetkým vašim účtom kľúčovým funkciám – prehliadanie prijatých správ od banky, zostatkov a obratov na účtoch, platobných kariet a nechýba ani zadávanie platobných príkazov, vrátane zobrazenia prehľadu o tých, ktoré ste už zadali.

Napriek tomu, že v tejto aplikácii nájdete odkaz na službu „Vybavte si online“, ktorá slúži na vybavenie základných záležitostí s bankou bez toho, aby ste do nej museli osobne ísť, po kliknutí sa vám zobrazí len správa o tom, že pre využívanie tejto služby musíte navštíviť plnú verziu internet bankingu.

Internet banking Slovenská sporiteľňa na iPhone

Vo webovej aplikácii pre smartfóny budete márne hľadať akékoľvek funkcie naviac ako napríklad kurzové lístky, zoznam bankomatov a podobne. Aj keď tieto funkcie nie sú nevyhnutné, určite by používateľov potešili. Na druhej strane musíme uznať, že všetky tieto funkcie ponúka aplikácia Erste Group, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo z App Store.

Internet banking Slovenskej sporiteľne pre smartfóny je zatiaľ len v testovacej verzii, a tak nie je vylúčené, že ešte uvidíme nejaké vylepšenia. Zákazníci tejto banky sa však určite majú na čo tešiť, ostáva len dúfať, že sa Slovenskej sporiteľni podarí spustiť túto službu bez problémov so zabezpečením, ktoré by mohli ohroziť súkromie a dôveru ich klientov.

Aktualizácia: Slovenská sporiteľňa ráno spustila ostrú prevádzku svojho internet bankingu pre smartfóny na adrese https://ib.slsp.sk/

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend