Samsung musí kvôli iPadu 2 meniť plány, Galaxy Tab 10.1 by nebol schopný konkurovať

Netrvalo dlho a už sa objavujú prvé reakcie konkurencie na predstavenie iPadu 2 od Apple. Zaujímavé sú najmä vyjadrenia v mene Samsungu. Táto spoločnosť totiž plánovala predstaviť väčšiu, až 10″ verziu svojho tabletu Galaxy Tab, ktorý má lepšie konkurovať iPadu. Momentálne dostupný tablet od Samsungu má totiž oproti iPadu menšiu uhlopriečku, 7″ oproti 9,7″, ale vyššiu cenu. Bez viazanosti stojí takmer 900 USD, zatiaľ čo iPad začína na 499 USD (najdrahší model stojí 829 USD). Najhoršie na tom je, že iPad 2, ktorý vylepšuje pôvodný tablet od Apple takmer vo všetkých smeroch, vôbec nezmenil ceny – tie totiž ostali úplne rovnaké.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Pôvodný plán s Galaxy Tab 10.1 bol, že jeho cena bude ešte vyššia ako cena 7″ Galaxy Tab. Samsung si samozrejme uvedomil, že podobné zariadenie by nemalo vôbec žiadnu šancu. Viceprezident mobilnej divízie Samsungu povedal, že spoločnosť ešte bude musieť vylepšiť časti pripravovaného tabletu, ktoré sú neadekvátne. Obzvlášť firmu zarazila hrúbka iPadu 2, ktorý je ešte tenší ako iPhone 4, ktorý minimálne v čase jeho predstavenia najtenším smartfónom na svete. Okrem nižších cien a vyspelého dizajnu láka iPad 2 aj uzatvoreným App Storom, v ktorom je momnetálne dostupných viac ako 65 000 aplikácií výlučne pre iPad.

Vyzerá to teda tak, že Samsung sa ešte len teraz pustí do vylepšovania svojho tabletu, aby bol konkurencieschopný, zatiaľ čo Apple už o pár dní spustí predaj v USA a do konca marca bude v minimálne 26 ďalších krajinách.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend