Quick Look — čo je nové v OS X Lion?

Apple výrazne nedemonštrovalo, že Quick Look v novom OS X 10.7 rozšírilo svoje pôsobenie do viacerých častí systému. Okrem ikoniek vo Finderi sa dá využiť aj v Stacks v Docku alebo v Spotlighte. Navyše ponúka tlačidlo Open with [], ktorým sa dokument otvorí v predvolenej aplikácii. Po jeho pridržaní sa dá vybrať, čím sa dokument otvorí.

Funkcia Quick Look bola predstavená v systéme Leopard. Umožňuje rýchlo nazrieť do súborov a dokumentov pomocou medzerníku bez potreby otvoriť celú aplikáciu. Štandardne podporuje široké spektrum formátov súborov a pre tie, ktoré nepozná existujú rozšírenia. Nie všetky fungujú v systéme 10.7. Perian pre .mkv alebo .avi je takmer povinným pluginom pre OS X. Pod Lionom idú aj Suspicious Package, BetterZIP, SneakPeek Photo alebo QLColorCode. Viac o rozšíreniach pre Quick Look sa dočítate v tomto článku.

Už aj v Stacks ukáže Quick Look informácie o dokumentoch, súboroch a  aplikáciách.

Quick Look výber aplikácie, v ktorej sa otvorí PDF

Po pridržaní tlačidla „Open with …“ sa dá vybrať aplikácia, kde sa súbor otvorí.

Quick Look v Spotlighte

Quick Look v Spotlighte. Dajú sa prezerať obrázky, videá, slovník, PDF dokumenty a iné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.