Apple spustil reklamnú kampaň v slovenských časopisoch

Firma Apple prejavuje snahu zviditeľniť svoju značku aj na Slovensku. Technologický výrobca minulý týždeň odštartoval reklamnú kampaň v dvoch slovenských tlačených periodikách, týždenníkoch Trend a Týždeň. Médiá si Apple vybral preto, že obe ponúkajú aj aplikáciu pre iPad.

Apple iPad 2 reklama .týždeň  

Reklama debutovala v 36. čísle časopisu Týždeň

Reklama, ktorá headlinom „iPad 2 je tu“ propaguje nový tablet, je zaujímavo prepojená s časopisom a upozorňuje na aplikáciu daného periodika. „Vo vašom iPade nájdete aktuálne vydanie časopisu TREND/.týždeň,“ uvádza sa v inzeráte a vedľa sa nachádza ikona aplikácie.

Apple iPad 2 reklama .týždeň  

Inzerát je neštandardne prepojený s médiom

Celostránkový inzerát sa objavil na druhej strane 36. čísla Týždňa, ktoré sa do stánkov dostalo minulý pondelok. Od štvrtka ste si reklamu mohli všimnúť na dvanástej strane 36. vydania Trendu. Podľa informácii MacBlogu sa v Trende reklama bude opakovať štyrikrát, až do konca septembra (číslo 39), z toho raz bude v špeciáli Trend+IT bezpečnosť. Časopis Týždeň vytlačí inzerát šesťkrát, posledný raz 10. októbra (číslo 41).

Na kampani sa údajne nespolupodieľajú predajcovia Apple, ako tomu bolo doteraz, ale na svedomí ju má priamo lokálne riaditeľstvo Apple. Načasovanie kampane je trocha zvláštne, keďže iPad 2 prišiel na slovenský trh už pred štyrmi mesiacmi, 6. mája, a mnohí už čakajú uvedenie novej generácie tabletu, ktoré by mohlo prísť v najbližších mesiacoch. Podobnú kampaň spustili Apple aj v Česku a zrejme aj v ďalších krajinách.

Apple iPad 2 reklama .týždeň  

Čitateľov Trendu sa Apple pokúsi osloviť aj v prílohe o IT  bezpečnosti.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend