Procesory Apple A5 bude namiesto Samsungu vyrábať taiwanská firma TSMC

Apple údajne vybral za partnera pre výrobu svojich dvojjadrových Apple A5 procesorov taiwanskú firmu TSMC. Oproti prechádzajúcej generácii, procesorom Apple A4, ktoré sú v prvom iPade a iPhone 4, tak už nebude spolupracovať so Samsungom. Okrem stúpajúcej konkurencie medzi týmito spoločnosťami môže byť príčinou aj fakt, že Samsung by v budúcnosti mohol obmedziť výrobu procesorov pre Apple v prospech výroby komponentov pre ich vlastné smartfóny a tablety. Zároveň je však TSMC efektívnejšie vo výrobe 40 nanometrovou technológiou oproti Samsungu, ktorý vyrábal 45 nanometrovou technológiou. Zmluva by mohla byť dlhodobého charakteru a TSMC by tak produkoval aj budúcu generáciu štvorjadrových procesorov vyrábaných 28 nanometrovou technológiou. Napriek tomu je ale Apple aj naďalej najväčším zákazníkom Samsungu, nakupuje najmä flash pamäte a ďalšie súčiastky.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?