Pripadá vám váš Mac málo futuristický? Možno sa vám zapáči multitouch klávesnica a myš

Keyboard-multitouchkickstarter

Zatiaľ čo pred pár rokmi sme boli voči dotykovým klávesniciam skeptickí, dnes si to s iPadmi a iPhonmi inak ani nevieme predstaviť. Ak ste sa naučili rýchlo písať na iPade, prechod na klasickú klávesnicu, aj keď má nesporne mnoho výhod, vám môže prekážať. To si aspoň myslia tvorcovia nového projektu multitouch dotykovej klávesnice a myši, ktorá je zjavne ešte menej ergonomická, ako tá od Apple.

Dizajnovo prekonáva dotyková klávesnica zo skla a hliníku aj originál od Apple a do vašej kancelárie by priniesla závan budúcnosti. O zaznamenávanie toho, čo píšete, sa starajú infračervené LED svetlá na krajoch skla a miniatúrna kamera pod sklom, ktorá vie presne zaznamenať, kde bolo svetlo prerušené, a ktorá klávesa bola stlačená. Softvér je navyše opensource, takže by vám nič nemalo brániť v tom, aby ste si mohli funkcie kláves prispôsobiť podľa vašich potrieb.

Multitouch myš

Ak na projekt prispejete 150 USD, získate myš, ak 250 USD alebo viac, získate klávesnicu, za 350 USD oboje. Aj keď do uzatvorenia príspevkov na tento projekt zostáva ešte mesiac, už teraz získali autori takmer celý objem potrebných finančných prostriedkov (41 000 z 50 0­00 USD), takže produkt by sa mal skutočne dostať do výroby.

Multitouch myš
Viac článkov na tému

8 komentáre v archíve

 1. Jirka píše:

  Hmatatelný důkaz nepochopení technologie a účelu(lnosti). Vyrobit HW klávesnici, která má pouze “nakreslena” tlačítka a je tedy bez odezvy (hmatových vjemů) je stupidita na entou. Tohle je klasický příklad produktu pro bezmozky-freecooliny … a ne výrobky Apple, které bývají stádem M$ fandů za takové označovány.

 2. moje meno píše:

  toto nema podla mna buducnost, buducnost je v mikrofone a principe ako je Siri, ze text nadiktuje clovek bez klikania
  a pokial by trebalo klikat tak podla mna sa zauzivaju klavesnice skor na principe tych laserovych co oziaria stol, pretoze takato sklenena “tabula” je tazka, krehka a zle sa s nou musi manipulovat podla mna,,, urcite by som ostal pri sucasnej hlinikovej

 3. punky píše:

  chcel by som skusit jak by sa mi na tom hral battlefield 3 :D

 4. .... píše:

  neviem kedy bol pisany clanok, ale rano tam bolo 52000 a teraz je 63000 :)

 5. 2 Jirka píše:

  Ani na dotykovom displaye nemas ziadnu odozvu a dobre je :-D

 6. Vaše meno píše:

  Tento nápad je dobrý, ale bez významu…
  Podľa mňa by bolo lepšie urobyť široký dotykový display, ktorý by vedel meniť svoju funkciu…

 7. Leryth píše:

  Velmi sami to npepaci mohlo to byt viacej prepracovane co sa tyka dizajnu…

 8. Ja píše:

  nepraktické, v kuse zahňácané a zaprasené mastné fuj ble nesťem

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia