Pripadá vám váš Mac málo futuristický? Možno sa vám zapáči multitouch klávesnica a myš

Zatiaľ čo pred pár rokmi sme boli voči dotykovým klávesniciam skeptickí, dnes si to s iPadmi a iPhonmi inak ani nevieme predstaviť. Ak ste sa naučili rýchlo písať na iPade, prechod na klasickú klávesnicu, aj keď má nesporne mnoho výhod, vám môže prekážať. To si aspoň myslia tvorcovia nového projektu multitouch dotykovej klávesnice a myši, ktorá je zjavne ešte menej ergonomická, ako tá od Apple.

Dizajnovo prekonáva dotyková klávesnica zo skla a hliníku aj originál od Apple a do vašej kancelárie by priniesla závan budúcnosti. O zaznamenávanie toho, čo píšete, sa starajú infračervené LED svetlá na krajoch skla a miniatúrna kamera pod sklom, ktorá vie presne zaznamenať, kde bolo svetlo prerušené, a ktorá klávesa bola stlačená. Softvér je navyše opensource, takže by vám nič nemalo brániť v tom, aby ste si mohli funkcie kláves prispôsobiť podľa vašich potrieb.

Multitouch myš

Ak na projekt prispejete 150 USD, získate myš, ak 250 USD alebo viac, získate klávesnicu, za 350 USD oboje. Aj keď do uzatvorenia príspevkov na tento projekt zostáva ešte mesiac, už teraz získali autori takmer celý objem potrebných finančných prostriedkov (41 000 z 50 0­00 USD), takže produkt by sa mal skutočne dostať do výroby.

Multitouch myš
Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend