Plná verzia FaceTimu pre Mac je už k dispozícii v Mac App Store za 0,79 EUR

Podľa Apple je jednou z nových funkcií aktualizovaných MacBookov Pro aj možnosť videotelefonovania FaceTime. Túto „funkciu“ však majú k dispozícii aj majitelia starších Macov, ktorí si na svoj Mac mohli zadarmo stiahnuť betaverziu aplikácie FaceTime. Beta testovanie však už skončilo a Apple prišiel s plnohodnotnou verziou, ktorá bude na nových MacBookoch Pro predinštalovaná. Ak však patríte k majiteľom starších Macov, zadarmo ju mať nebudete. Cena je síce bezbolestná, len 0,79 EUR, napriek tomu však mnohých zarazí, že Apple inkasuje aj za takéto drobnosti.

FaceTime na Macu a iPhone Takáto situácia naviac nevznikla po prvý raz. Niečo podobné sa stalo pred pár rokmi, kedy Apple zverejnil aktualizáciu AirPortu, ktorá sprístupnila bezdrôtový štandard 802.11n. Ten bol samozrejme hárdverovo podporovaný, no v reklamných materiáloch sa neobjavil. Práve to má byť príčinou, kvôli ktorej musí Apple takéto položky spoplatňovať. Za iných okolností by totiž údajne vznikol problém s účtovníctvom, ktoré by muselo spätne zaevidovať pridanie tejto novej funkcie.

Aj keď vám zdravý rozum hovorí, že FaceTime sa vo svojej podstate nijak nelíši od videotelefonovania, ktoré bolo dostupné v iChate, neostáva vám nič iné ako zaplatiť za túto novinku 0,79 EUR. Vďaka tejto aplikácii tak budete môcť bezplatne videotelefonovať nielen s ostatnými Macmi, ale aj s iPhonom 4 a najnovšou generáciou iPodu touch. iPad verzia FaceTimu by mala prísť v iPade 2, ktorý očakávame 2. marca, Windows verzia zrejme zatiaľ nie je v pláne.

FaceTime pre Mac si môžete kúpiť v Mac App Store.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend