Plná verzia FaceTimu pre Mac je už k dispozícii v Mac App Store za 0,79 EUR

Podľa Apple je jednou z nových funkcií aktualizovaných MacBookov Pro aj možnosť videotelefonovania FaceTime. Túto „funkciu“ však majú k dispozícii aj majitelia starších Macov, ktorí si na svoj Mac mohli zadarmo stiahnuť betaverziu aplikácie FaceTime. Beta testovanie však už skončilo a Apple prišiel s plnohodnotnou verziou, ktorá bude na nových MacBookoch Pro predinštalovaná. Ak však patríte k majiteľom starších Macov, zadarmo ju mať nebudete. Cena je síce bezbolestná, len 0,79 EUR, napriek tomu však mnohých zarazí, že Apple inkasuje aj za takéto drobnosti.

FaceTime na Macu a iPhone Takáto situácia naviac nevznikla po prvý raz. Niečo podobné sa stalo pred pár rokmi, kedy Apple zverejnil aktualizáciu AirPortu, ktorá sprístupnila bezdrôtový štandard 802.11n. Ten bol samozrejme hárdverovo podporovaný, no v reklamných materiáloch sa neobjavil. Práve to má byť príčinou, kvôli ktorej musí Apple takéto položky spoplatňovať. Za iných okolností by totiž údajne vznikol problém s účtovníctvom, ktoré by muselo spätne zaevidovať pridanie tejto novej funkcie.

Aj keď vám zdravý rozum hovorí, že FaceTime sa vo svojej podstate nijak nelíši od videotelefonovania, ktoré bolo dostupné v iChate, neostáva vám nič iné ako zaplatiť za túto novinku 0,79 EUR. Vďaka tejto aplikácii tak budete môcť bezplatne videotelefonovať nielen s ostatnými Macmi, ale aj s iPhonom 4 a najnovšou generáciou iPodu touch. iPad verzia FaceTimu by mala prísť v iPade 2, ktorý očakávame 2. marca, Windows verzia zrejme zatiaľ nie je v pláne.

FaceTime pre Mac si môžete kúpiť v Mac App Store.

komentárov
  1. lidi, vy jste vážně socky, vám nevadí dát 1500 eur za macbook ale 79 centu za aplikaci je pro vás problém?? zamyslete se nad sebou…

  2. Co ma prosim Vas spolocne uctovnictvo s funcionalitou. To akoze ked zakaznikovy predam software a o tyzden mu poslem update, ktory doda novu funkcnost, tak on je povinny zan zaplatit, aj ked som to spravil ako bonus navyse? Blbost! Apple proste ryzuje. 79 centov * x milionov downloadov tiez nieco nasype… Apple je z firiem, ktore zadara uz neurobia nic (keby zadara…)

  3. logiku spoplatnenia tejto aplikacie naozaj nechapem, ale fakt 79 centov je aka velka zataz aj pre studenta? zas slovaci nechceme vsetko zadarmo. si proste neuvedomujete, kolko stoja servre na prevadzku tejto sluzby, plus volanie cez facetime mate zadarmo cez wifi a v pripade datoveho programu je to fakt par mega.. iChat bol zadarmo a ako fungoval? nebolo mozne sa spojit, nefungovala video konverzacia, audio bolo taktiez poruchove. konecne prislo nieco co je aj pre iOS a funguje. Skype sa s Facetime neda porovnavat je to uplne o niecom inom, samozrejme je rozsirenejsi, ale je katastrofalne zle napisany, pomaly, zabera pamat, vybija bateriu v iOS zariadeni, nie su schopni spravit krasnu OSX aplikaciu, taktiez nie su schopny doriesit aplikaciu pre iPad. A ak ju doriesia, bude totalne poruchova a pride iPad3 s retina displayom s vacsim rozlisenim a oni zas budu rok pozadu.. Apple to robi pekne, hned a funguje to, to je jeho pridana hodnota. Ak niekto nechcete za nu platit, tak si ju najdite na webe k stiahnutiu.. Kazdopadne hru za 5€ si kupi vela ludi.. smutne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?