Piatkové spustenie predaja iPadu 2 vo svete potvrdené, poznáme ďalšie detaily

Z dôvodu výrazne prevyšujúceho dopytu nad ponukou v USA sa začali objavovať obavy, že spustenie predaja iPadu 2 vo svete bude musieť byť odložené na neskorší dátum. Apple však včera všetky tieto špekulácie vyvrátil tlačovou správou, v ktorej opäť potvrdil pôvodný dátum, teda už tento piatok, 25. marca, sa iPad 2 začne predávať v 25 ďalších krajinách vrátane susednej Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rakúska. Apple ozrejmil aj čas, kedy sa iPad 2 začne predávať – o piatej miestneho času, cez internet už od jednej ráno. Tlačová správa ďalej informuje aj o cenách, ktoré sú totožné s tými v USA, teda v amerických dolároch. Takmer s istotou ale môžeme očakávať, že opäť bude platiť pre Apple typický „kurz“ 1 USD = 1 EUR, a tak budú ceny v Európe rovnaké ako v USA, no v eurách.

Ďalšie rozširovanie dostupnosti iPadu 2 do sveta je naplánované už na apríl, kedy ho dostane aj Hong Kong, Kórea, Singapúr a ďalšie krajiny. V nasledujúcich mesiacoch bude iPad 2 dostupný ešte v mnohých ďalších krajinách, možno sa raz oficiálne dostane aj k nám.

Táto správa od Apple okrem iného poskytuje aj alternatívny pohľad na nedostatok iPadov 2 v USA, ktorý nakoniec nespôsobí odklad svetovej dostupnosti, ale práve naopak, rozširovanie dostupnosti iPadu 2 môže byť príčinou nedostatku v USA. Apple sa totiž pravdepodobne na svetové uvedenie iPadu 2 pripravil aj tým, že vyhradil určité kapacity pre nové krajiny, a tak nemohli byť všetky iPady hneď v predaji v USA. Aké skutočné skladové zásoby si Apple pre Európu pripravil zistíme už v piatok.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend