Parallels Desktop 7 dostupné od budúceho týždňa, už aj s podporou Lionu

Podľa tlačovej správy Parallels bude nová verzia virtualizačného softvéru Parallels Desktop 7 pre Mac dostupná už od najbližšieho utorku, 6. septembra. Upgrade z predošlých verzí 5 alebo 6 je dostupný už dnes. Novinka prináša väčší výkon, podporu funkcií OS X Lion a tiež možnosť virtualizovať OS X Lion. Novšej verzie sa dočkala aj aplikácia Parallels Mobile pre iOS, na vzdialený prístup a správu virtuálnych systémov v Parallels Desktop 7.

Licencia OS X Lion zakúpeného z Mac App Store povoľuje spúšťať až dve jeho kópie vo virtualizačných prostrediach na Apple hardvéri. Prvým softvérom ktorý to dovolí je Parallels Desktop 7.

OS X Lion v Parallels Desktop 7  

OS X Lion v Parallels Desktop 7, Zdroj: cultofmac.com  Desktop je virtualizačný nástroj umožňujúci inštalovať do OS X iné  operačné systémy ako napríklad Windows alebo Linux a najnovšie aj OS X  samotný. Je obľúbený hlavne vďaka zvýšenej podpore Windows, Coherence  módu a multi-touch giest.

Tento softvér vo svojej siedmej verzii zvyšuje výkon údajne až o 60 % v zobúdzaní z pozastaveného režimu a až o 45 % v 3D grafike niektorých aplikácií. Vďaka Coherence módu sa dá pracovať s Windowsom „integrovaným“ v OS X. Samotné prostredie Windowsu je skryté a jednotlivé okná aplikácií z virtuálneho systému bežia popri tých z OS X. Novinkou v Coherence móde je spolupráca Windowsových aplikácií s Mission Control, Launchpad a Full-screen apps. Spolu prináša Parallels Desktop 7 vyše 90 vylepšení oproti predošlej verzii: používanie iSight, pridelenie až 1 GB video pamäte (ak je dostupná) hosťujúcemu systému, a iné.

Aplikácia Parallels Mobile pre iOS umožňuje sa vzdialene pripojiť k virtuálnym systémom v Parallels Desktop 7 a využívať aplikácie aj dáta odvšadiaľ. Takto prenáša nielen obraz, ale aj zvuk. Okrem toho podporuje Flash a copy&paste medzi iOS a Parallels Desktop hosťmi.

Plná verzia bude dostupná za 79,99 USD, študentská za 39,99 USD. Upgradovanie zo starších verzií stojí 49,99 USD. Špeciálna verzia Switch to Mac Edition, ktorá je určená pre nových majiteľov Macov obsahuje navyše vysokorýchlostný USB kábel a a dve hodiny video tutoriálov o používaní Macu a systému OS X. Bude dostupná za 99,99 USD. Za 49,99 USD ešte ponúkajú používateľom VMWare Fusion prechod na Parallels, v tlačovej správe ale nie je bližšie uvedené čo všetko bude k tejto zľave nutné doložiť. Aplikácia Parallels Mobile je v App Store dostupná za 4,99 USD (3,99 EUR) ako novinka, neskôr by sa cena mala vyšplhať na 19,99 USD.

Parallels Mobile na iPade  

Parallels Mobile na iPade, Zdroj: itunes.apple.com

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend