Apple naplnil svoje slová – iTunes Match už v najnovšej betaverzii iOS 5 Beta 7 nestreamuje

Po spustení betaverzie iTunes Match pre vývojárov ste sa mohli dočítať, ako služba zatiaľ funguje. Zmienili sme sa aj o dileme ohľadom spôsobu sťahovania hudby. Na základe skúseností to totiž vyzeralo tak, že ak vyslovene nezvolíte možnosť stiahnuť si skladbu z iTunes Match na vaše zariadenie, bude len streamovaná a uložená do dočasnej pamäte. Apple však poprel akékoľvek dohady o streamovaní hudby zo služby, čo sa naplnilo zverejnením najnovšej betaverzie iOS 5 Beta 7. V nej sa totiž po spustení prehrávania piesne z iCloudu automaticky spustí aj jej sťahovanie. Nesťahuje sa však do dočasnej pamäte, ale priamo do zariadenia a knižnice iTunes. To znamená, že aj keď z aktuálne prehrávanej skladby prepnete na ďalšiu, na pozadí bude pokračovať jej sťahovanie. Na druhej strane by to nemalo ohroziť simultánne sťahovanie a prehrávanie, takže zároveň so sťahovaním je už možné počúvať hudbu, čo pripomína práve streamovacie služby.

   

Otázkou je, ako chce Apple riešiť zapĺňanie kapacity iOS zariadení a Macov, ktoré malo byť práve vďaka iCloud a iTunes Match minulosťou. Zatiaľ je totiž nutné na zariadeniach manuálne odstraňovať stiahnuté piesne a uvoľniť tým priestor novým skladbám.

S určitosťou však vieme, že vývoj iTunes Match a iCloudu je v plnom prúde, a tak môžeme očakávať ešte veľa ďalších drobných zmien a vylepšení. Napríklad v klasickom iTunes na Macu funguje streamovanie a ukladanie len do dočasnej pamäte aj naďalej, ani najnovšia betaverzia to zatiaľ nezmenila.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend