Padli ďalšie rekordy v predajoch, príjmoch a ziskoch – Apple zverejnil finančné výsledky zo štvrtého kvartálu 2010

Počas konferenčného hovoru zverejnil Apple finančné výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2011 (posledný kalendárny štvrťrok 2010). Apple pokračuje v lámaní svojich vlastných rekordov a podarilo sa mu v tomto sviatočnom období presiahnuť všetky doterajšie úspechy. Spoločnosť stanovila nové maximá pre predaj Macov, iPhonov a iPadov, to isté platí aj pre príjmy a zisky. Ide tak o najúspešnejší štvrťrok v histórii spoločnosti.

Tim Cook  

Kvôli zdravotným problémom zastupuje v každodenných povinnostiach S.  Jobsa Tim Cook, Zdroj: Cult Of Mac

Applu sa už celkovo od uvedenia prvého iPhonu podarilo predať viac ako 160 miliónov iOS zariadení, pričom najväčší podiel, 90 miliónov, na tom majú iPhony. Ešte ohromujúcejšie pôsobí fakt, že v poslednom kalendárnom štvrťroku 2010 sa spoločnosti podarilo predať každý deň viac ako 360 000 iOS zariadení. To všetko napriek tomu, že Apple má aj naďalej problémy s nedostatočnou produkciou iPhonov, ponuka je tak stále o niečo nižšia ako dopyt.

Očakávania prekonal aj iPad, ktorý presiahol hranicu 7 miliónov predaných kusov. Za prvých deväť mesiacov sa tak spoločnosti podarilo dostať do obehu takmer 15 miliónov iPadov.

A aké príjmy a zisky má z toho všetkého Apple? Rekordné. Príjmy dosiahli 26,74 miliárd USD, čistý štvrťročný zisk je 6 miliárd USD. V rovnakom štvrťroku spred roka mal Apple príjmy „len“ 15,68 miliárd USD a čistý zisk 3,38 miliárd USD.

Tim Cook, ktorý momentálne zastupuje S. Jobsa, priznal, že iPad mierne znižuje predaje Macov. Tento vplyv je však vzhľadom na malý podiel Macov na trhu počítačov zanedbateľný. Zákazníkov, ktorí si iPad kúpia namiesto netbooku alebo notebooku je totiž oveľa viac ako tých, ktorí si ho kúpia namiesto Macu.

Zdravotný stav Stevea Jobsa sa počas konferenčného rozhovoru nerozoberal.

komentár
  1. … musim pozriet rodokmen, ci nieje Steve Jobs nahodou nejakym mojim predkom … :o) Ale prajem im to, za svoje produkty si to zasluzia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…