Nový VMware Fusion 4 – čo prináša?

Minulý týždeň VMware vypustilo ďalšiu verziu svojho virtualizačného klienta Fusion 4. Okrem 90 noviniek a vylepšení sľubuje zrýchlenie hlavne v 3D grafike. Je možné v ňom virtualizovať OS X Lion alebo Windows 8.

Plne podporuje funkcie v Lione: Mission Control, Launchpad aj Full-screen. Jednotlivé aplikácie vo virtualizovanom Windowse v Unity móde sa skupinkujú v Mission Control a aj v cmd + tab ponuke. Unity je obdoba Coherence od Parallels, kedy hosťujúci Windows je skrytý, a jeho aplikácie sú integrované medzi OS X.

   

Na stránkach store.vmware.com je dostupný Fusion 4 za 49,99 USD (37,45 EUR) do konca roku. Od začiatku 2012 sa cena zvýši na 79,99 USD. Majitelia VMWare Fusion 3, ktorí ho zakúpili po 20. júli 2011, majú upgrade zadarmo. Používateľský manuál je dostupný na vmware.com niekoľkými týždňami bol konkurenčný Parallels Desktop vynovený verziou 7 s podobnými vylepšeniami. Viacero problémov s novým Fusion 4 je už známych. Prevláda názor, že VMware bol vzhľadom k okolnostiam upgradovaný narýchlo (vypustený Lion, obnovený Parallels Desktop). Napriek tomu VMware považuje svoj produkt na základe reakcií zákazníkov na US Online obchode za najlepší spomedzi konkurencie. Parallels si o svojom virtualizačnom softvéri myslí to isté. Vyzerá to tak (vzhľadom k predošlým verziám), že druhí menovaní sú bližšie k pravde. Podrobnejšie testy najnovších verzií nájdete na lifeintech.com.

VMware Fusion 4 – OS X Lion host VMware Fusion 4 – Mission Control VMware Fusion 4 – Launchpad
VMware Fusion 4 – režim Unity  

VMware Fusion 4 v OS X Lion: (1) Virtualizovaný OS X Lion, (2) podpora  Mission Control, (3) podpora Launchpad, (4) režim Unity, Windowsových  aplikácií. Zdroj: vmware.com

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend