Nový iPhone 4S sa na Slovensku začne predávať už 28. októbra

Najnovší smartfón od Apple, ktorý firma predstavila len včera večer, sa už o tri týždňe dostane aj na Slovensko a Česko. V predajniach slovenských operátorov sa zariadenie zjaví už ráno 28. októbra. Cena zatiaľ známa nie je. Tiež otázna je dostupnosť v APR.

Polnočný predaj iPhonu 3G v roku 2008.Apple dátum prezradil už na  prezentácií a uviedol ho tiež v tlačovej správe. MacBlogu informáciu  potvrdili aj hovorca firmy Slovak Telekom, pod ktorú spadá značka T-Mobile,  Michal Korec. „Môžem potvrdiť, že iPhone 4S T-Mobile začne predávať  28. októbra.“

Viac informácií, vrátane ceny zariadenia, odmietol poskytnúť s odôvodnením, že dohoda s Apple stále nie je sfinalizovaná a detaily teda nie sú známe. Hovorkyňa Orange Slovekso Alexandra Piskunová sa nechcela vyjadriť ani k termínu spustenia, s rovnakým odôvodnením. Predošlé generácie telefónu od Apple ale vždy uvádzali títo dvaja operátori v rovnaký deň.

Kedy budú predávať iPhone 4S sme zisťovali aj u slovenských predajcov Apple Premium Reseller. Juraj Kluvánek, riaditeľ Software Partner, informáciu nevedel komentovať. Branislav Rentka z M:zone bol na tom podobne. „Všetko závisí aj od zásob,“ povedal. Obaja predajcovia by mali záujem predávať neblokovaný telefón, v minulosti však Apple na Slovensku uprednostňoval predaj cez operátorov.

Apple iPhone 4S  

iPhone 4S.

Skoré uvedenie iPhonu 4S na Slovensku je novinkou. Dôvod je, že narozdiel od minulých rokov sa tentokrát Slovensko aj Česko dostalo hneď do druhej uvádzacej vlny. iPhone sa tak ku nám dostane len o niečo viac ako tri týždne po predstavení, zatiaľ čo v minulých prípadoch to boli dva až tri mesiace.

V prvej vlne krajín, v ktorých sa začne telefón predávať už 14. októbra, sa nachádza len sedem štátov — USA, Austrália, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Japonsko a Británia. Do druhej vlny sa dostalo 22 krajín, okrem Singapúru a Mexika sa všetky nachádzajú v Európe.

Foto: MacBlog, Apple

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend