Nový iPhone 4S sa na Slovensku začne predávať už 28. októbra

iphone_orangemidnight

Najnovší smartfón od Apple, ktorý firma predstavila len včera večer, sa už o tri týždňe dostane aj na Slovensko a Česko. V predajniach slovenských operátorov sa zariadenie zjaví už ráno 28. októbra. Cena zatiaľ známa nie je. Tiež otázna je dostupnosť v APR.

Polnočný predaj iPhonu 3G v roku 2008.Apple dátum prezradil už na  prezentácií a uviedol ho tiež v tlačovej správe. MacBlogu informáciu  potvrdili aj hovorca firmy Slovak Telekom, pod ktorú spadá značka T-Mobile,  Michal Korec. „Môžem potvrdiť, že iPhone 4S T-Mobile začne predávať  28. októbra.“

Viac informácií, vrátane ceny zariadenia, odmietol poskytnúť s odôvodnením, že dohoda s Apple stále nie je sfinalizovaná a detaily teda nie sú známe. Hovorkyňa Orange Slovekso Alexandra Piskunová sa nechcela vyjadriť ani k termínu spustenia, s rovnakým odôvodnením. Predošlé generácie telefónu od Apple ale vždy uvádzali títo dvaja operátori v rovnaký deň.

Kedy budú predávať iPhone 4S sme zisťovali aj u slovenských predajcov Apple Premium Reseller. Juraj Kluvánek, riaditeľ Software Partner, informáciu nevedel komentovať. Branislav Rentka z M:zone bol na tom podobne. „Všetko závisí aj od zásob,“ povedal. Obaja predajcovia by mali záujem predávať neblokovaný telefón, v minulosti však Apple na Slovensku uprednostňoval predaj cez operátorov.

Apple iPhone 4S

iPhone 4S.

Skoré uvedenie iPhonu 4S na Slovensku je novinkou. Dôvod je, že narozdiel od minulých rokov sa tentokrát Slovensko aj Česko dostalo hneď do druhej uvádzacej vlny. iPhone sa tak ku nám dostane len o niečo viac ako tri týždne po predstavení, zatiaľ čo v minulých prípadoch to boli dva až tri mesiace.

V prvej vlne krajín, v ktorých sa začne telefón predávať už 14. októbra, sa nachádza len sedem štátov — USA, Austrália, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Japonsko a Británia. Do druhej vlny sa dostalo 22 krajín, okrem Singapúru a Mexika sa všetky nachádzajú v Európe.

Foto: MacBlog, Apple

Viac článkov na tému

17 komentáre v archíve

 1. molky píše:

  myslíte, že bude u našich telefónnych operátorov dostupná aj verzia 3GS a 4, tak, ako v USA?

 2. ericho33 píše:

  Ja by som 4S najradšej kúpil u APR za cenu, za ktorú ju ponúka UK Apple Store… 499GBP / cca 590€ je o 100€ menej, ako predávali naši opovia iP4 vo voľnom predaji. A o 170-200€ ako APR na SK…

 3. vladimir píše:

  Veľmi ma potešilo, že Apple si konečne všimol aj Slovensko :-)))

 4. michal píše:

  No jasné že reselleri nevedia odpovedať kedy, veď to kupujú prevažne od operátorov. :)

 5. Dano píše:

  Mne by postačil aj 3GS som zvedavy o koľko klesne cena Iphonu 4

 6. Jozef Remen píše:

  Juchuuu, beriem obe farbičky, bielučku aj
   černoška

 7. RomanXXII píše:

  Michal, zaujimalo by ma odkial beries info ze by APRkari nakupovali u operatorov…. :-DDD

 8. Vaše meno píše:

  co je APR?

 9. Josu píše:

  APR – Apple premium reseller

 10. Michal píše:

  RomanXXII – z nového času to nieje, sľubujem :D a kontakt ti nemôžem prezradiť, pretože by to malo dôsledky. dúfam, že to chápeš.

 11. eS píše:

  Tak som zvedavý hlavne na ceny u operátorov. Ako tu bude s verziami u operátorov? 4-ka bude už v ponuke len 8GB a S-ko 16, 32, 64GB? Alebo 4-ka bude, ešte aj 16 a 32GB? Pôjdem asi do eSka, jedine že by dali na 4-ku velmi priatelnú cenu, resp. ak nedajú na eSko extrémne vysokú, neúnosnú cenu.

 12. Lukas píše:

  Podla mna 4 ani 3gs sa nevrati do ponuky a bude k dispozicii len 4s. Neviem preco, ale operatori u nas vzdy davali len do ponuky najnovsi typ (3gs vystriedalo 4, aj ked bol dostupny aj 3gs). Je sice pravda, ze 3gs a 3g sa predavali urcity cas naraz, no 3g bolo za taku cenu na pausal, ze v bazare sa nove predavali o polovicu lacnejsie.

 13. Marian píše:

  Mali by ponukat aj 3Gs a 4G, ale my sme bohata krajina, tak asi nebudu. :(

 14. alok píše:

  iphone 5 , ipad 3 kedy ?

 15. mato píše:

  No som zvedavy ake ceny daju :-)

 16. Peter píše:

  Po tom co vraj len za prvych 24 hodin dostali v USA cca milion objednavok, by som sa na tu druhu vlnu moc nespoliehal… :)

 17. Tomas píše:

  kupte si letenku do Zürichu, iPhone 4S vas vyjde o vyše 100 EUR lacnejšie pri verziách 32 a 64 je rozdiel až do 180 EUR. A máte ho priamo z Apple Store nie nejaké pancovane od mobilných operátorov!

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia