iPhone v EÚ teraz nabijete aj cez Micro-USB, Apple vyrába adaptér

Často medializované nariadenie Európskej únie štandardizovať nabíjanie telefónov na Micro-USB Apple konečne splnil. Pravidlu, ktoré EÚ vydala, aby človek nemusel mať k viacerým telefónom viaceré nabíjačky a aby sa znížilo množstvo odpadu, sa Apple doteraz prispôsobiť odmietal. Teraz sa však podvolil, i keď únii vyhovel veľmi llišiackym spôsobom, ktorý nie celkom zodpovedá účelu.

Spolu s predstavením nového iPhonu 4S kalifornská firma predstavila aj adaptér z Micro-USB do 30-pinového dock konektora, vďaka ktorému môžete iPhone nabíjať aj na nabíjačke z iného telefónu, ktorá používa štandard malého USB.

Redukcia je podľa informácií na stránke Apple kompatibilná nielen s najnovším telefónom iPhone 4S, ale aj s iPhonom 4, 3GS a 3G. Paradoxne ju však nenájdete v škatuli ani v prípade nového telefónu, adaptér si musí zákazník dokúpiť za cenu deväť eur.

Európska únia začala o požiadavke hovoriť už pred niekoľkými rokmi. Ak by ale Apple Micro-USB vstupom nahradil svoj špeciálny dock konektor, nový iPhone by stratil kompatibilitu s reproduktormi a iným príslušenstvom pre iPhone, respekíve iPody.

Adaptér je vyrábaný výhradne pre štáty EÚ. Včera sa zjavil vo viacerých európskych Apple Online Storoch (Nemecko, Francúzsko Anglicko). Uvedená dostupnosť príslušenstva je 14. októbra, čo je zároveň deň, kedy sa začne predávať iPhone 4S. V českom oficiálnom webovom obchode sa adaptér ešte nenachádza.

Foto: Apple

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend