Nový iPad bude mať vraj slot na SD kartu a retina displej. iPhone a Apple TV nové procesory

Nový iPad, ktorý bude vybavený viacerými vylepšeniami vrátane tenšieho dizajnu a nového displeju s vyšším rozlíšením sa na trh dostane v apríli, tvrdí server Engadget, odvolávajúci sa na dôveryhodné zdroje. Aj keď informácie o ďalšej generácii tabletu sa dostali na verejnosť už v novembri a v decembri sme mohli vidieť niekoľko puzdier, server tvrdí, že kým sa zariadenie dostane ku koncovému zákazníkovi, bude si ešte treba približne štyri mesiace počkať.

Displej nového iPadu má mať podľa serveru „super-vysoké rozlíšenie“ a rovnakú uhlopriečku ako predtým. Presný počet bodov nie je známy, no na základe grafických súborov nájdených v aplikácii iBooks je najpravdepodob­nejšie rozlíšenie 2048 × 1536 bodov. Súčasný iPad má rozlíšenie 1024 × 768 pixelov, čo bolo často označované ako jeho slabina.

iPad 2  

Nový iPad sa bude údajne ponášať na najnovší iPod touchV súlade so  staršími informáciami by mal mať iPad fotoaparát na zadnej strane a  webkameru spredu. Vybavený má byť dokonca aj slotom na SD karty, USB sa však  na zariadení vraj nachádzať nebude. iPad bude vybavený duálnym GSM/CDMA  čipom, ktorého druhú časť však na  Slovensku nevyužijeme.

V lete má prísť tiež piata generácia iPhonu. Podľa zistení serveru by sa malo jednať z dizajnovej stránky o úplne nové zariadenie. iPhone 5 má byť momentálne testovaný najvyššími predstaviteľmi Apple. Telefón bude mať nový procesor Apple A5 založený na architektúre Cortex A9 a rovnaký kombinovaný GSM/CDMA čip ako iPad.

Apple tiež údajne pracuje na ďalšej generácii Apple TV, ktorá bude obsahovať rovnaký Apple A5 procesor a bude konečne umožňovať prehrávanie 1080p videa.

Foto: Engadget

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend