Pixelmator zarobil milión dolárov za tri týždne v Mac App Store

Zdá sa, že nielen iOS App Store, no aj Mac App Store je aspoň pre niektorých vývojárov zlatá baňa. Výrobca aplikácie Pixelmator ohlásil, že program za 20 dní, ktoré uplynuli od otvorenia elektronického obchodu, zarobil jeden milión dolárov. Aplikáciu, ktorá stojí 30 USD (24 € v slovenskom App Store) si teda stiahlo viac ako 33-tisíc ľudí. Po odpočítaní tridsaťpercentnej marže, ktorú si ponecháva Apple, zostáva výrobcom zisk 700-tisíc dolárov.

Mac App Store 1 miliónPixelmator, ktorý sa pôvodne predával cez stránky vývojára a zároveň ako škatuľová verzia, stál svojho času $60. V App Store debutoval 6. januára za polovičnú cenu vďaka čomu získal veľkú popularitu. Od otvorenia obchodu sa držal na popredných miestach v Top Paid a Top Grossing rebríčkoch. Momentálne zastáva 7. miesto v Top Grossing na Slovensku, 6. v Česku a 4. v USA. Pred ním sú umiestnené poväčšine aplikácie priamo od Apple, ktoré teda s istotou zarobili za celý čas ešte viac.

Úspech ohlásilo od otvorenia aj viacero iných vývojárov. Tvorca hry Chopper 2, ktorá sa predáva za 79 eurocentov, zaznamenal len v prvý deň 30-tisíc stiahnutí.

Ak zvažujete kúpu grafického editora Pixelmator, mali by ste sa poponáhľať, keďže vývoár avizoval, že cenu plánuje zanedlho vrátiť na predošlých $60 (48 €).

Foto: MacBlog

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend