Nokia znižuje náklady – zrušila 7000 pracovných miest

Jedným z dopadov novej spolupráce medzi Nokiou a Microsoftom, ktorý poskytne mobilný operačný systém Windows Phone 7, je zrušenie 7000 pracovných miest v Nokii. Pokles predstavuje približne 12 % zamestnancov zameraných na mobilné telefóny, príčinou je aj outsourcing vývoja Symbianu. Namiesto Symbianu totiž bude Nokia používať práve spomínaný Windows Phone 7. Podporu Symbianu bude mať na starosti firma Accenture. Nokia na tom ušetrí približne 1,46 miliardy USD. Nokia si od spojenectva s Microsoftom sľubuje lepšiu pozíciu na konkurovanie iPhonu od Apple a mobilným telefónom s Androidom.

komentáre
  1. Váu, konečne dajaky šmak OS ten simbian aj ked bol priehladný a jednoduchý ale mrzol,bol pomalí. Aspon že to nieje Android lebo už je všadééé

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.