Niektoré USB rozbočovače tretích strán môžu spôsobovať nestabilitu vášho Macu a ďalšie problémy, ako sa im vyhnúť?


Na oficiálnych stránkach podpory Apple pribudol nový dokument, ktorý popisuje problémy súvisiace s niektorými USB –rozpočovačmi– rozbočovačmi od výrobcov tretích strán. Za istých podmienok sa totiž môže stať, že sa pripojené USB zariadenia po prebudení Macu nesprávne odpoja a výsledkom bude nestabilita systému. Ak sa vám teda stáva, že po prebudení Macu vidíte správu o nesprávne odpojenom disku, pravdepodobne sa tento problém týka aj vás. O aké podmienky ide?

V prvom rade sa problém týka USB rozbočovačov, ktoré nepodporujú správnu prebúdzaciu sekvenciu. Ďalším problémom je USB rozbočovač pripojený na ďalší USB rozbočovač, pričom za prvý sa ráta aj ten, ktorý je zabudovaný v Apple Cinema displejoch. Poslednou podmienkou je, aby bol Mac prebudený cez externú USB myš alebo klávesnicu.

Ako sa problémom vyhnúť?

Prvou radou Applu je pripojiť všetky vstupné USB zariadenia (klávesnica, myš) priamo na USB port počítača alebo Apple Cinema displeja pripojeného priamo na Mac. Takáto rada je pomerne odvážna vzhľadom na to, že MacBooky Pro disponujú len dvoma USB portmi (okrem 17″ modelu) a iMacy na tom tiež nie sú omnoho lepšie.

Problémom sa vyhnete aj tým, že budete Mac prebúdzať stlačením Power tlačidla, nebudete na to teda používať ani klávesnicu ani myš. Posledná, tretia rada je podobná prvej, odporúča pripojiť všetky USB dátové zariadenia priamo na Mac tak, aby ich nemohli ovplyvniť žiadne rozbočovače. To je vzhľadom na obmedzený počet USB portov opäť nie práve ideálne riešenie.

Bezdrôtové myši a klávesnice pripojené cez Bluetooth tieto problémy nespôsobujú. Nakoľko výrobcovia môžu meniť špecifikácie svojich USB rozbočovačov, Apple nezverejňuje zoznam tých, ktoré sú plne kompatibilné a nespôsobujú žiadne problémy.

Stretli ste sa s týmto problémom? Ktoré USB rozbočovače ho spôsobovali, a aké fungujú bezchybne? O rady a skúsenosti s USB rozbočovačmi sa s ostatnými môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend