Aplikácie GarageBand a iMovie pre iPad 2 sú už v App Store, GarageBand si užijú aj majitelia prvého iPadu

Okrem samotného iPadu 2 predstavil počas Apple Eventu Steve Jobs so svojimi kolegami aj dve nové aplikácie pre iPad. Prvou je aplikácia iMovie, ktorá umožňuje jednoduché úpravy vašich videí priamo na vašom iPade. Aplikácia iMovie bola k dispozícii už s iPhonom 4 a dobrou správou je, že ak vlastníte verziu pre iPhone, zadarmo si môžete stiahnuť aj verziu pre iPad 2. Po aktualizácii je aplikácia univerzálna, a tak natívne podporuje iPhone 4, iPod touch 4. generácie a iPad 2 s iOS 4.2.6 a novším. Podpora prvého iPadu chýba, príčinu môžeme hľadať v nižšom výkone a samozrejme ide aj o marketingový ťah. iMovie si v App Store môžete kúpiť za 3,99 EUR.

iMovie pre iPad Úplne novou aplikáciou predstavenou počas Apple Eventu je GarageBand pre iPad. S množstvom jednoduchých aj pokročilejších nástrojov umožňuje vytvárať hudbu aj úplným začiatočníkom, pričom nie je nutné ani vedieť hrať na nástroje, minimálne na tie virtuálne vás naučí hrať váš iPad. Na rozdiel od iMovie je však táto aplikácia dostupná len pre iPad (displej iPhonu a iPodu touch by bol zrejme príliš malý), dobrou správou je, že si ju môžu stiahnuť aj majitelia prvej generácie. Jedinou podmienkou je iOS 4.2 a novší. Nakupovať môžete cez App Store, cena je rovnaká, 3,99 EUR.

GarageBand pre iPad
komentárov
 1. Kupil som Garage Band, je uuuzasny , funguje aj na Ipad 1.
  Netrha, trosku pomalsie nacita ale je to suprova appka, odporucam.
  Teraz mozem kludne vymazat appku ako classic guitar, pro keys, Virtuoso , Music studio.atd..co som predtym kupil.

  0
  0
 2. “Podpora prvého iPadu chýba, príčinu môžeme hľadať v nižšom výkone a samozrejme ide aj o marketingový ťah.” ?! No a ja by som príčinu hladal v chýbajúcej kamere, čím by sa starom iPade postrádala táto aplikácia zmysel.

  0
  0
 3. GarageBand je vazne pecka, zakupene hned rano, odskusane. Tak prepracovanu aplikaciu pre iPad som este nevidel, kto navrhoval napr. GUI pre smart drums je genius

  0
  0
 4. Yuri, vďaka za tip, vyskúšam..nedať iMovie miliónom majiteľov iPadu je viac ako neslušné..tie trápne argumenty nekupujem!

  0
  0
 5. Nevíte kde v CZ sehnat Griffin Guitar Connection Kit pro připojení kytary k iPadu? Nebo něco podobnýho. IStyle a MacZone nic. Díky
  D.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.