Aplikácie GarageBand a iMovie pre iPad 2 sú už v App Store, GarageBand si užijú aj majitelia prvého iPadu

Okrem samotného iPadu 2 predstavil počas Apple Eventu Steve Jobs so svojimi kolegami aj dve nové aplikácie pre iPad. Prvou je aplikácia iMovie, ktorá umožňuje jednoduché úpravy vašich videí priamo na vašom iPade. Aplikácia iMovie bola k dispozícii už s iPhonom 4 a dobrou správou je, že ak vlastníte verziu pre iPhone, zadarmo si môžete stiahnuť aj verziu pre iPad 2. Po aktualizácii je aplikácia univerzálna, a tak natívne podporuje iPhone 4, iPod touch 4. generácie a iPad 2 s iOS 4.2.6 a novším. Podpora prvého iPadu chýba, príčinu môžeme hľadať v nižšom výkone a samozrejme ide aj o marketingový ťah. iMovie si v App Store môžete kúpiť za 3,99 EUR.

iMovie pre iPad Úplne novou aplikáciou predstavenou počas Apple Eventu je GarageBand pre iPad. S množstvom jednoduchých aj pokročilejších nástrojov umožňuje vytvárať hudbu aj úplným začiatočníkom, pričom nie je nutné ani vedieť hrať na nástroje, minimálne na tie virtuálne vás naučí hrať váš iPad. Na rozdiel od iMovie je však táto aplikácia dostupná len pre iPad (displej iPhonu a iPodu touch by bol zrejme príliš malý), dobrou správou je, že si ju môžu stiahnuť aj majitelia prvej generácie. Jedinou podmienkou je iOS 4.2 a novší. Nakupovať môžete cez App Store, cena je rovnaká, 3,99 EUR.

GarageBand pre iPad
Viac článkov na tému

8 komentáre v archíve

 1. Mac user píše:

  Kupil som Garage Band, je uuuzasny , funguje aj na Ipad 1.
  Netrha, trosku pomalsie nacita ale je to suprova appka, odporucam.
  Teraz mozem kludne vymazat appku ako classic guitar, pro keys, Virtuoso , Music studio.atd..co som predtym kupil.

 2. Bob píše:

  “Podpora prvého iPadu chýba, príčinu môžeme hľadať v nižšom výkone a samozrejme ide aj o marketingový ťah.” ?! No a ja by som príčinu hladal v chýbajúcej kamere, čím by sa starom iPade postrádala táto aplikácia zmysel.

 3. den píše:

  Ten iMovie pre iPad1 podla mna nie je aj kvoli chybajucej kamere na prvom iPade.

 4. Youri píše:

  pomocou iPhone Configuration Utility pre Mac OS X ale aj Windows si možete iMovie v pohode nainstalovat aj bez JB

 5. Jozef Remen píše:

  GarageBand je vazne pecka, zakupene hned rano, odskusane. Tak prepracovanu aplikaciu pre iPad som este nevidel, kto navrhoval napr. GUI pre smart drums je genius

 6. Kozhka píše:

  Yuri, vďaka za tip, vyskúšam..nedať iMovie miliónom majiteľov iPadu je viac ako neslušné..tie trápne argumenty nekupujem!

 7. David píše:

  Nevíte kde v CZ sehnat Griffin Guitar Connection Kit pro připojení kytary k iPadu? Nebo něco podobnýho. IStyle a MacZone nic. Díky
  D.

 8. Marian píše:

  Prosím Vas neviete mi poradiť kúpil som si ipad2 a neviem dostať žiadne filmi do ipadu

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia