Najsilnejšou stránkou iPadu 2 je grafický výkon, porovnanie Infinity Blade na iPade a iPade 2

Predaj iPadu 2 je v USA v plnom prúde, a tak sa na internet dostávajú informácie o prvých skúsenostiach, porovnaniach výkonu a podobne. Obsiahle testovanie výkonu priniesol aj server Anandtech. Zatiaľ čo výkon procesora sa ukázal byť mierne vyšší, najväčší nárast výkonu je pozorovateľný v graficky náročných aplikáciách.

Grafický výkon iPadu 2 Ako vidíte na vyššie uvedenom porovnaní, kde sú uvedené snímky za sekundu (FPS) na iPade 2, konkurenčnej Motorole Xoom a prvej generácii iPadu, iPad 2 má výrazný náskok.

Tieto čísla však bežným používateľom veľa nepovedia, a tak to, čo nás skutočne zaujíma, je, aký je medzi iPadom a iPadom 2 rozdiel v konkrétnych hrách. Niektorí vývojári už teraz stihli aktualizovať svoje iPad hry tak, aby ponúkli lepšiu grafiku. Medzi najkrajšie iPad hry jednoznačne patrí hra Infinity Blade. Práve na nej si ukážeme, aký prínos má iPad 2 už teraz, len pár dní po spustení predaja v USA.

Infinity Blade

iPad

iPad 2

iPad

iPad 2

iPad

iPad 2

Ako vidíte, Infinity Blade prináša na iPade 2 lepšie osvetlenie, vyššie detaily a lepší anti-aliasing, teda vyhladzovanie hrán. Samozrejme, toto je ešte len začiatok. Po zoznámení sa s novým hardvérom budú vývojári schopní priniesť ešte pokročilejšiu grafiku.

Zdroj obrázkov: Anandtech

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.